myshrink.co.il
כניסה למנהלים

פורום פסיכולוגים

מנהלי הפורום:
סיון פלג
סיון פלג
פסיכולוג (מ
הודעות רלוונטיות מהפורום:
חרדה?
11/10/2019 07:00 קשה לדעת מתוך מידע מצומצם מה יכולה להיות הבעייה. חרדה ואפילו ניתוקה מהסיטוא
דיכאון קל
31/03/2019 22:39 כרמית היקרה, האם היית בעבר בטיפול פסיכולוגי? נשמע שלא מדובר בבעיה שמצריכה ב
דיכאון בעקבות פטירת אם
16/03/2019 06:02 בן הזוג שלי שרוי במצב של דיכאון חזק כבר חודשיים. אמו נפטרה לפני ארבעה חודשי
דיכאון ערב
23/08/2019 23:17 הי יעל, במצבים מסויימים של דיכאון יש החמרה בשעות הערב. בלילה המצב קשה במיוח
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

סיון פלג
סיון פלג

פסיכולוג (מ.ר. 27-117763) בעל ניסיון בטיפול ואבחון פסיכולוגי, וכן בשיקום פסיכוסוציאלי. כיום אני מטפל בקליניקה נעימה ברמת-גן בגישה אינטגרטיבית, המשלבת אוריינטציה פסיכודינאמית לצד אלמנטים מתחום הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי. ולצד פרקטיקה זו עומל על שלל..

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
11/03/2019 11:19

שלום רב.
אני לוקחת תרופות נגד דיכאון הרופא הוסיף לי כדור נוסף קלונקס רק ביום חמישי ועדיין אני מרגישה שזה לא כל כך משפיע לא יודעת למה לקחתי שלוש עכשיו אני לוקחת ארבע, הוא אמר שזה יעזור לי. יש לי אבא חולה בדמנציה ואני גרה עם הוריי וכאשר אני רואה את אבא שלי שיש לו גם בעיות בלב זה מכניס אותי לחוסר מצב רוח ואפילו עצבנות קלה. הייתי שמחה עם תוכל לעזור לי איך לצאת מהמצב רוח הירוד הזה גם במצב כזה מה עושים בבית שאני מרגישה ככה 
תודה רבה

13/03/2019 06:55
הי גילי     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

גילי, נשמע שאת מתמודדת עם מצב נורא לא פשוט. צר לי שאבא לא במיטבו. לראות תהליך התדרדרות של דמות כה משמעותית בטוח שמשפיע לרעה עלייך ועל כולם במשפחה. דרושים כוחות רבים בכדי להיות בעמדה של מי שעוזרת, בעת שאת בעצמך זקוקה לעזרה. אין מנוס מלהרגיש רע. צריך לחזק את עצמך ואת סובביך בתמיכה רבה. לדבר על התחושות שעולות מול קרובייך בפתיחות זה חשוב. ולבקש עזרה של איש מקצוע בתחום זה מתבקש. בקרב אנשי הטיפול הרבים ישנם מומחים לטיפול נפשי כאשר הרקע הוא גופני. מדובר בפסיכולוגים רפואיים שיודעים לתת מענה רלוונטי לאדם ומשפחתו. לגבי שאלתך כיצד לרומם את מצב הרוח, אני מודה שזו שאלה שקשה לענות מבלי להכיר את האדם. אינני יודע אילו פעילויות הסבו לך הנאה בעבר, או באם יש לך חיי חברה פעילים (או בן זוג). לא ציינת באם את עובדת? בעלת תחביב כלשהו? אני מאמין שעל ידי עשיה למען עצמך ולמען זולתך התחושה תשתפר במעט. וזו בזכות התפיסה העצמית (אקטיביות לעומת פאסיביות / תחושת מסוגלות לעומת חוסר אונים). אני גם מאמין שיש מקום לשים את הצרות בצד מדי פעם ולעשות משהו מהנה עבור עצמך. באופן קבוע (אולי אחת לשבוע?) לקבוע יציאה לים?סרט?קניון?הצגה? אולי אחת לחודש לצאת לטיול (תיירותי) מחוץ לעיר? פעילויות שכאלו יכולות לתת מרחב עבור עצמך לנשום בו, ועוגן למשהו עתידי שיסב לך הנאה ויחזיק קצת תקווה. לדעת שמשהו שמצפים לו נמצא מעבר לפינה זה דבר נהדר.

08/03/2019 13:00
התחברות רגשית     ו    מאיה מאיה    

ילדתי לפני חודשיים, אני לא מצליחה להתחבר לתינוק שלי מהבחינה הרגשית. זה ילד ראשון, לכאורה אני מטפלת בו ועושה כל מה שצריך, אבל מרגישה שאני נטולת רגשות. זה מאוד מלחיץ אותי, האם אני חווה דיכאון אחרי לידה? מה אני אמורה לעשות? מרגישה נורא.. 

08/03/2019 14:06

מאיה היקרה, ראשית אאחל לך מזל טוב :) אין ספק שהולדת תינוק משנה הרבה דברים.. ההורמונים משתנים, מצב הרוח, תחושת הזהות, העייפות, החרדות מפני העתיד ועוד. עד 80 אחוז מהאמהות סובלות ממה שמכונה baby blues. מדובר אכן במצב רוח שלילי בשבועות הראשונים שלאחר הלידה.יש לזה ביטוי גם בסף תסכול נמוך, עייפות וחרדות. במידה ומצב הרוח הופך לשלילי לאורך זמן ובאופן קיצוני אולי את אכן סובלת מדיכאון לאחר לידה. מה שמאפיין לעתין בחוסר אונים, חוסר ערך, עצבות, בדידות. בכי לעתים קרובות ואשמה. ייתכן שאת חווה סוג של דיכאון לאחר לידה. אולי בעוצמה נמוכה. חשוב לשים לב למאפיינים כמו תמיכה מבני המשפחה ובן הזוג, תזונה מותאמת ושינה תקינה. אם העניין ממוקד בחוסר יכולת להתחבר רגשית לתינוק אולי יש שורשים פסיכולוגיים לכך. ביכולת להתמסר לתלות בך. אולי זה קשור לכך שתינוק בחודשים הראשונים עדיין לא מגיב אלייך ונותן לך משהו שאת זקוקה לו. חשוב להקדיש זמן להווייה האמהית. החיבור האמהי הוא חיבור של נתינה אינסופית. הזמן שלכם ביחד חשוב. להיות מותאמת לקצב האיטי יותר. לתחושת הגוף שמוצמד אלייך.

06/03/2019 11:27

עובר עלי לחץ מאוד גדול גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית. אני חשה לפעמים דפיקות לב מואצות מחשבות טורדניות שלא מפסיקות עצבנית מאוד בנוסף לתרופות פסיכיאטריות וטיפול פסיכולוגי שאני מקבלת כיצד מבחינתך אני יכולה לחיות יותר בחיוביות?

08/03/2019 10:01
אשמח לתגובה     ו    מיכל מיכל    
08/03/2019 13:22
לחצים     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

מיכל היקרה, צר לי לשמוע שאת חווה קשיים כה רבים. זה מאוד לא פשוט לנסות ולהחזיק חיים תפקודיים כאשר נפשית ישנו משבר ותחושת קריסה. אני מבין את התסכול שלך. ואת הצורך שהסבל יעבור באופן מהיר. אך יש לזכור שאת נמצאת בעיצומו של תהליך טיפולי. יש לך פסיכיאטר ופסיכולוגית. ואני מתאר לעצמי שישנה תקשורת ביניהם לגבייך. זאת בכדי להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורך. אני לא יודע איך לעזור ולהוסיף מעבר למעטפת הטיפולית שכבר קיימת. תשאלי את עצמך ואת הפסיכולוגית לגבי הטיפול שניתן : אופיו, מטרותיו, ציפיותייך ממנו. ואולי מתוך היכרות טובה יותר איתך היא תוכל לעזור טוב יותר. כן הייתי יכול להניח עקרון שלדעתי הוא חשוב - לתפקד ככל יכולתך (ואף יותר), למרות הקושי.. ולעבוד על התחושות שקיימות. גם אם הן בלתי נסבלות. חשוב לאפשר לנפש האדם להכיר בסבלה. העשייה, האתגר שבהתמודדות, ההכרה בהצלחות הקטנות, והתאמה מחודשת של פרספקטיבה על חייך יסייעו אולי. אלא אם ישנן טראומות עוצמתיות וקשות מנשוא בעברך. אלו זקוקות לעיבוד בטיפול.

08/03/2019 13:52
תודה רבה     ו    מיכל מיכל    
05/03/2019 08:39

כאשר ביקשתי לפני כמה שנים ללכת למקום מסוים אחר באותה המסגרת אמרו לי באותו מקום שאין שום בעיה שישלחו אותי למקום האחר אני לא רוצה לפרט איזה מקום מסיבה אישית גם יש לי חרדה ממה שעברתי אז קשה לי לפרט. כאשר התקשרתי לאותו מקום פתאום אמרו לי שאין לי סל שיקום והם לא יכולים להחזיר אותי וגם לא צריך לעשות לי עוד פעם סל שיקום כי חושבים שאני לא מתאימה יותר. אני כעוסה מאד נפגעתי מאד למרות שעברתי טראומה מכל מה שעברתי במשך השנים מהמסגרות האלה הפסיכיאטריות וכו' ואני עצבנית הרבה אני עד  כדי כך כעוסה וחרדה ממה שעברתי במיוחד שמשרד הבריאות החליט שאני לא מתאימה ועוד כל מה שעברתי שם אשמח עם תיתן לי עוד ראיון קטן איך להוציא את הכעס לא על גורמים אלא לבד איך להשתחרר מכל הכעס והעצבים האלה? 

05/03/2019 08:45
המשך     ו    חסויה חסויה    

מרוב עצבים אני רוצה להוציא את הכעסים על אותם אלה במסגרת שזרקו אותי לכלבים ומה שעשו לי שבגללם אני  בטראומה ההורים שלי אומרים לי תחשבי על ההווה והעתיד ועל תחזרי לזה קשה לי לצאת מההרגשה המעצבנת הזאת אשמח עם תוכל לעזור לי איך להוציא כעס לבד אשמח לכלי קטן כי בזמן האחרון אני מאד עצבנית ממש תודה

05/03/2019 12:20

ממש מצער לשמוע שהאינטראקציה עם שירותי השיקום הביאו למפך נפש. את שואלת מה לעשות עם הכעס. ואני רק יכול לחשוב על עיבוד העניין בתוך טיפול. אולי מטפל עם אוריינטציה שיקומית יוכל לעזור הן בעיבוד הטראומה והן בחשיבה קדימה לאופקים שיקומיים אחרים. אני ממש מקווה שהחיים יתחילו להסתדר, ושהעולם יאיר לך פנים.

04/03/2019 18:21

שלום סיון.
אני חייבת את עזרתך. קיבלתי טיפול פסיכיאטרי שגוי ובנוסף יש לי אבא חולה בבית בדמנציה. אני גרה עם הוריי אימא שלי עצבנית מאד קשה לי לראות את אבא שלי במצב כזה כל דבר קטן אני מתעצבנת על אימא שלי עם היא עונה לי, אני גרתי בעבר בדיורים כאלה או אחרים ואני עדיין עם כל זה רוצה לגור בבית מספיק עברתי טראומה גם בטיפולים וגם בדיורים האלה. מצד אחד המשפחה תומכת אבל כאשר יש ריב בבית ואימא שלי מתחילה לענות ולריב איתי אני לא יכולה להתאפק ולא לענות לה אני גם עונה לי בעצבים על הרופאים הפסיכיאטרים שהכניסו אותי בעבר לטראומה וגם בדיורים התייחסו אלי בצורה בזויה. אני לא בטיפול היום רק הרופא משפחה נותן לי את התרופות גם הרופא לא עוזר לי הרבה שמדברים איתי על פסיכיאטרים וכאלה ישר עולים לי עצבים גם אני בחרדה מזה שאבא שלי חולה אבא שלי היה תומך בי מאד הוא תמיד היה נגד זה שאמשיך עם הטיפול המשפחה הייתה ונשארה טובה אלי אבל שאני עצבנית אני גם רבה עם האחים שלי וישר מזכירה את הרופאים האלה מרוב עצבים זה בגלל הטראומה שעברתי בעבר בטיפולים האלה והדיוריים וכל זה. ניסיתי לדבר עם הרופא משפחה והוא אמר לי להמשיך לקחת את התרופות כמו שהם כואב מאוד על המצב של אבא במיוחד לי שאני רואה אותו בבית מבולבל אולי טיפול פסיכולוגי פרטי מתאים לי אני יתייעץ עם אח שלי אבל כרגע אני לבד במערכה האחים שלי נשואים הם לא גרים בבית לא רואים מה קורה לאבא שלי הם גם לא מזמינים אותי אליהם ושיש ריב עם אימא שלי ואני רוצה לדבר איתם הם לא מתייחסים רק שאני מרגישה טוב אז הם אומרים לי את לא תחזרי לטיפול יותר אנחנו תמיד תומכים בך וכו' שאני עצבנית אני לא יכולה לא לענות זה גם חלק מהטראומה בטיפולים שעברתי וגם לראות את אבא שלי במצב כזה קשה לי. מה אני אמורה לעשות? רק על תגיד לי לחזור לפסיכיאטרים כי זה קטע רגיש אצלי ואני מתעצבנת בקלות. תודה על התמיכה והעזרה סיון ערב טוב

05/03/2019 10:58

דנה היקרה, אני ממש מצטער לשמוע שעברת דרך ייסורים מהמערכת הפסיכיאטרית. יש פתרונות טיפוליים פרטיים שיכולים להיות רלוונטיים למצבך (פסיכיאטרים ופסיכותרפיסטים). אני מאמין שמענה רב מערכתי הוא הנכון למצבי מורכבות. מרפאות לבריאות הנפש ציבוריות או דרך קופת החולים. אני מבין שזה מתסכל לשמוע את זה. אני פשוט יודע שדרך האפשרות הציבורית יהיה אפשר לקבל שירותי שיקום. ומשם לנסות להתקדם לעצמאות בחייך. אלא אם יש באפשרותך להסתדר בכוחות עצמך בתחום התעסוקתי ולקיים את עצמך בדיור עצמאי. יש לידיעתך גם אפשרות היום להכנס לבתים משקמים או בתים מאזנים (תבדקי בגוגל). שם לקבל טיפול ראשוני נעים ואנושי. ואולי להמשיך לשיקום פסיכוסוציאלי שם.

03/03/2019 21:04

 שלום רב,
 
שאלה-כיצד גורמים לבן אדם שמאמין באמונה שלמה (ופועל כמו רובוט) שהפעולות והדברים שהוא עושה בחייו אינם נכונים ופוגעים בו (לא קשור להתמכרויות למיניהם)?
לדבר על ללכת לטיפול לא בא בחשבון כי הבן אדם אומר "הכל בסדר איתי ואני יודע מה אני עושה". אני חושדת שהוא מאמין שהוא עושה דברים נכונים מתוך אמונה שהוא הכניס לעצמו ,אבל באמת שמבחוץ מסתכלים על פעולותיו והן שגויות ומזיקות לו בחייו.
 
איך ,איך אפשרי לגרום לבן אדם כזה להתחיל אפילו להטיל ספק בפעולותיו ,מה אפשר להגיד ,איך אפשר להאיר את עיניו?
 
(בבקשה לא לכתוב-עד שהוא לא רואה אי אפשר לעשות כלום,כי אני מאמינה שיש דרך לפתוח את עיניו של בן אדם מוקדם ממאוחר-רק לא יודעת איך:)
 
תודה !

04/03/2019 00:26

מור היקרה. קשה להודות בפני אחרים שמשהו לא בסדר. גם אם אני יודע את זה בעצמי. ואם אני לא יודע את זה בעצמי ואני פוגע בסביבה - אז מה? מור, אני לא יודע כל כך איך להבין את הסיטואציה.יש פה תיאור כללי ביותר. ממה הוא או אתם סובלים שנובע מדפוסי ההתנהגות שלו? האם צריך התערבות חיצונית של פסיכיאטר או רווחה?

03/03/2019 22:46
תת מודע?     ו    אור אור    

שלום רב,
 
עד כמה שידוע לי הפסיכולוגיה לא מאמינה בתת מודע. אם זה אכן נכון ,וגם אם זה לא נכון , (הרי אין מקום פיזי במוח האדם שרואים את התת מודע אם הוא אכן קיים),איך אפשר להסביר את התופעה לדוגמא: כאשר מדברים עם מישהוא בפעם הראשונה שפוגשים לא שומעים בראש או מגבשים באופן מודע דעה על אופיו אך אחרי זמן מה (שהבן אדם כבר לא מול העיניים), יש לנו דעה מגובשת על אופיו (שגויה או נכונה),בגלל ,צורת דיבור ,שפת גוף ועוד,וכל זה המוח קלט תוך כדי הדיבור עם הבן אדם ,אבל את המחשבות האלו לא שמענו את במוח תוך כדי השיחה איתו/ה. מי גיבש את המחשבות על אופיו של הבן אדם?
 
או דוגמא נפוצה אחרת: פועלים על פי אמונות מסויימות אבל לאו דווקא שומעים אותן לפני או תוך כדי ביצוע הפעולה ,האמונה /מחשבה על למה זה נכון לעשות את הפעולה נמצאת ב"תת מודע". 
 
האם הוא אמיתי (שוב,אין מקום פיזי במוח לזה),ואם זה לא התת מודע ,אז מה זה כן?
 
תודה רבה!!!

04/03/2019 00:19

הי אור, שאלה מעניינת. הפסיכואנליזה וחקר המוח עמלים מעל למאה שנה על תשובה לשאלה שלך. כמובן שאין מקום ספציפי במוח שנקרא תת מודע. המוח פועל בתצורה של הפעלת רשתות עצביות, שבכל רשת פועלים מרכזים רבים ביחד כדי לשרת את המטלה הנוכחית של האדם. לדוגמה - רגשות, זכרונות ויזואליים, הפעלה של מערכות אוטונומיות, וסימולציה באונה הקדמית משמשים אותי מחדש בכל פעם שאפגוש בסיטואציה בה אצטרך לפעול מול בנאדם. בעת מפגש שכזה המוח מנסה לשלוף מידע ישן רלוונטי ולהתאים אליו את המידע החדש. כך שבחלקיק שניה "גיבשתי" דעה שהוא אדם נחמד (לדוגמה) כי הוא מחייך ושיניו בוהקות. ואני כבר יודע כיצד עליי לפעול. אלא שזה לא אני שמגבש דעה כל כך מהר. אלא הלא מודע. הוא רשאי לעשות מיליוני חישובים מורכבים ביום אליהם אין לי זמן או יכולת להיות מודע. רק לתוצרם הסופי. בקיצור, רוב העולם הרגשי והחוויתי שלנו איננו מודע. סריקות מוח מראות שהמוח קודח גם במצב מנוחה. המוח צורך 20 אחוז מהאנרגיה הזמינה של הגוף כדי לתפעל את עצמו. לך אין גישה לשפת הקוד. רק למה שיוקרן על מסך המודע.

03/03/2019 19:27
בת 15     ו    לילך לילך    

הבת שלי בת 15 ואני חוששת שהיא סובלת מנושא של חרדה חברתית. היא מתבודדת, היא לא יוצאת עם חברות, יש לה רק חברה אחת, והן נפגשות רק בבתים. היא כל היום מול המחשב. איך בודקים את זה? ואיך אפשר לשנות את המצב?

04/03/2019 00:02
חרדה חברתית     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

לילך היקרה, אני מתאר לעצמי שזה לא פשוט עבורך לראות את הבת מתקשה בתחום החברתי. אך קשה לי להעריך אם בתך סובלת מחרדה חברתית, על סמך התיאור הקצר. האם שאלת אותה מה היא מרגישה? איך היא מסבירה את המנעותה מחיי חברה? הייתי מברר בשיחה ישירה וכנה - אם היא מרגישה שלא טוב לה בסביבת אנשים (או שמא רק בני גילה). אולי חשה נחיתות, או חוששת שידחו אותה.. אולי חרדה מפני לעגם של אחרים? העניין הוא לא לנסות לאבחן אותה. אלא להביע עניין במצוקתה. שתדע שיש לה אוזן קשבת. לא שופטת! לא מציעה הצעות לשיפור המצב! אלא נפש קרובה שמבינה את מה שעובר עליה. בשלב הבא הייתי שואל איך זה מגביל אותה? אם ההמנעות מדברים מסוימים לא גורמים לה לרצות לשנות את המצב. ואם כן תביע מוטיבציה לחולל שינוי במצבה - אז הייתי פונה ביחד איתה לרופא משפחה כדי להתייעץ אם יוכל להפנות לאיש מקצוע דרך הקופה. או כמובן לפנות למטפל/ת פרטי. באופן כללי, חרדות זה משהו שמצריך טיפול בשלב מוקדם. חשוב לא לתת להמנעות להפוך לאסטרטגיה המובילה במצבי קושי.

02/03/2019 09:17

לפני שנה החליטו במשרד הבריאות ובמסגרת בה הייתי שאני לא זקוקה לטיפולים יותר הייתי המון שנים באותם טיפולים ומסגרות היו לי המון חברים גם  יצאתי איתם נפגשנו הרבה ומאז שקבעו את זה ושהורידו לי את הסל שיקום גם החברים ניתקו קשר שביקשתי ללכת למועדון מסוים בה הייתי לא רצו לקבל אותי מזה חצי שנה פניתי לקבלת סל שיקום מהתחלה ועד עכשיו לא פנו אלי אני מרגישה פגועה ומרגישה מצד החברים שמחרימים אותי אני לא יודעת עם זה נכון אבל זאת תחושה פניתי לקבלת סל שיקום וטיפול מהתחלה ועד עכשיו לא פנו אלי שוב. אני ממש מדוכדכת ורציתי ממש שתעזור לי איך לשפר את המצב רוח למרות הכל לא רק בעניין הטיפול עצמו אלא גם בתחושה שאני  מרגישה שמחרימים אותי גם פניתי לרופא משפחה למסגרת הכל וכלום לא פונים כלום. אני ממש אשמח עם תוכל לעזור לי לפחות איך לשפר את המצב רוח ולהרגיש טוב עם עצמי למרות הכל? אני ממש אודה לך על זה שבת נפלאה שתהיה לך

02/03/2019 09:31

אני פניתי לרופא משפחה פניתי לגורמים וכלום לא קיבלתי עד עכשיו כלום מהם אשמח בכל זאת עם תוכל לעזור לי איך לשפר את מצב הרוח שלי איך לקום כל בוקר עם הרגשה טובה ותחושה טובה ולא הרגשה רעה שאף אחד לא מעוניין בי אין לי עם מי לדבר אני ממש אשמח לעזרתך שבת נפלאה גם ככה המשפחה שלי מתנגדת שאחזור למסגרות ולטיפולים ובאמת אף אחד לא פנה אלי עד עכשיו וזה חצי שנה כבר

02/03/2019 10:31
הרגשה זיפתית     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

ממש מצער לשמוע שאת לא מקבלת את שירותי השיקום שלהם היית זכאית. אני לא יודע מה הנסיבות שהביאו לכך ולכן יש להמנע להסקת מסקנות. בכל מקרה, אני מבין שהמצב הוא שאת לא מרגישה רצויה. זה מעציב. איך לשפר את המצב זו שאלת מליון הדולר. הייתי חותר בכל מחיר לעשיה. להרגשה שת אקטיבית בחייך שלך. לייצר בעצמך מסגרות של פנאי, חברה וכמובן - תעסוקה. הייתי מפרט לעצמי מה אני מחפש להשיג דרך הפעולות היומיומיות שלי. איך להשיגן. לכתוב את זה בצורת תכנית מפורטת. לתת משימות לעצמך על בסיס יומיומי עם אתגר קל. לעבוד במסגרות של זמן. והכי חשוב!! לא לתת למחשבות האוטומטיות שמלוות אותך (שמשפילים ומעליבים אותך) למנוע ממך מלפעול בתוך המשימות. תרשמי את ההצלחות לעצמך. לא לצפות מהסביבה שתתן את הפידבק שאת זקוקה לו. לתת אותו לעצמך. פידבק חיובי לצד פידבק שלילי. לייצר תמונת מצב ריאלית. כאשר הפידבק הוא ברמה הקוגניטיבית בעיקר, ולא רק רגשית (להרגיש טוב עם עצמי שהצלחתי).

02/03/2019 11:48
תודה סיון יקר     ו    חסויה חסויה    

עזרת לי מאוד תודה על התמיכה והעזרה אני מאד מעריכה את זה שתהיה לך שבת נפלאה ושבוע נפלא ושוב ממש תודה

28/02/2019 21:30
חוסר מוטיבציה     ו    עמית עמית    

אני לא עובדת זה כבר מחצי שנה ובשל כך אין לי מוטיבציה לכלום, עד כדי כך שזה מביא אותי למועקה... כיצד ניתן לטפל בטיפול פסיכולוגי מה הפתרון לחוסר מוטיבציה ואנרגיה? אני מרגישה גם עייפות באמצע היום האם אתה יכול לתת לי עצה גם בטיפול אבל גם כעצה לעצמי איך להתמודד עם העייפות והחוסר מוטיבציה?
תודה רבה

28/02/2019 23:13
דיכאון?     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

עמית היקרה, נשמע שאת מתמודדת עם תקופה ממש מאתגרת. עם קושי משמעותי לגייס כוחות כדי למצוא עבודה. מה היו נסיבות העזיבה של מקום העבודה הקודם? האם קרה משהו אשר הביא להתדרדרות במצב הרוח ובתחושת הערך העצמי? מה מונע ממך למצוא עבודה? צריך אולי לבחון אפשרות לבקר את רופא המשפחה שימליץ אם להתחיל טיפול נגד תסמינים של דיכאון.. דבר חשוב נוסף, מה לגבי חברים קרובים? בני משפחה? את מרגישה שאת מקבלת מהם את התמיכה שלה את זקוקה כרגע? יש מסגרות נוספות מלבד עבודה שאת משתתפת בהם? את שומרת על הפעלה של הגוף ותזונה נכונה כדי להתמודד עם העייפות?

28/02/2019 14:47
הדרכת הורים     ו    רינה רינה    

שלום, אני עובדת הייטק ועושה מאמצים להוריד שעות בעבודה כדי להיות כמה שיותר בבית עם הילדים (בגילאים 6 ח'- 7). המחיר בא לידי ביטוי בעיקר ברמת החיים ובהתפתחות המקצועית אם כי גם כעת אנחנו מבוססים כלכלית. האינסטינקט האמהי שלי אומר לי שהבית, בחיק ההורים והמשפחה, הוא מקום הטבעי והבריא של הילדים ולא צהרונים למיניהם. מידי פעם צפים לי לבטים אחרי שיחות עם חברות או סתם כך עולה בי תחושה של שחייה נגד הזרם (בתרבות שלנו זה לא הכי מקובל) ומנקר בי ספק האם זו לא סתם תפיסה מיושנת? האם התוספת של כמה שעות ביום שילדים נמצאים בבית בקרבת ההורים אכן מעניקה להם ריגשית? אשמח לתשובתכם, תודה רינה

28/02/2019 23:01
זמן אמא     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

הי רינה, אני לא יודע איך הילדים מתמודדים עם זה שאין אותך ליותר שעות. בגילאים צעירים זה די מוסכם ע"י אנשי המקצוע בתחום שאמא זה בסיס בטוח, עוגן רגשי ומקור של ביטחון - ממנו יוצאים לחקור את העולם ואליו חוזרים כשצריך (נחמה, עידוד, חיזוק, הגנה ועוד). ולכן צריך בהחלט הרבה מאוד זמן אמא. בגילאים שציינת הילדים מרגישים גדולים ומסוגלים יותר להתמודד עם העולם. השאלה היא למה הם התרגלו? הייתי מרחיב לגבי פשר ה"אינטואציה" שציינת.. האם עמוק בפנים את יודעת את התשובה? האם את מרגישה משהו מכיוון הילדים? מחשבה נוספת: דווקא כשהם נראים לנו בוגרים יחסית לגילם, זה לפעמים מעיד על כך שנאלצו לפתח יכולות להתמודדות רגשית עם העולם תוך הסתמכות על עצמם. אך אז, לעתים נותרים במרחק מהצרכים הרגשיים העמוקים שאינם מקבלים מענה. בכל מקרה הייתי מעלה את השאלה החשובה מולם להתייעצות משפחתית. לתת להם מקום להחליט ולהשפיע על המציאות. בהצלחה:)

24/02/2019 18:28
עצב ללא סיבה     ו    שירי שירי    

לפעמים קורה לי שאני חשה דכדוך ועצב ללא סיבה. כמה שאני מנסה להבין מה זה אני לא מצליחה להבין מה הטריגר זה סתם עצבות ודכדוך. אולי זה קשור לגיל? אני אחרי גיל 40. אני לא יודעת אני כל כך רוצה להיות שמחה אנרגטית יותר בלי טיפולים עם כדורים כימיים ניסיתי תרופות צמחוניות לא עזרו לי. האם טיפול פסיכולוגי יכול לעזור? מה בטיפול פסיכולוגי אפשר לטפל שבן אדם נמצא בעצב או בדכדוך או דיכאון? אגב אפשר טיפול פסיכולוגי בלי טיפול פסיכיאטרי וכדורים?

24/02/2019 21:49

שירי היקרה, פסיכיאטר הינו רופא. הוא יכול לרשום טיפול תרופתי שמטרתו להביא להקלה בסימפטומים. אם את סובלת מדיכאון, אמליץ ראשית להתייעץ עם רופא משפחה. ואם ימצא לנכון להפנות לפסיכיאטר אז נכון יהיה להתייעץ עמו לגבי מצבך. במעמד הבדיקה הפסיכיאטרית ישאלו שאלות שיעזרו לפסיכיאטר להבין את מצבך, את עוצמתו ואת הרלוונטיות של טיפול פרמקולוגי ואת הרלוונטיות של טיפול פסיכולוגי. אגב, פסיכיאטרים יודעים גם לטפל בשיחות ולא רק בתרופות. חלק גדול מהם הוכשרו לכך במהלך התמחותם ובבתי הספר לפסיכותרפיה. הסרי חשש מלבך. ברגע שתחליטי את מוזמנת לפנות לרופא משפחה/פסיכולוג/פסיכיאטר כולנו נשמח לעזור לך. וכולנו נדע להתאים טיפול ביחס לצרכייך. לילה טוב ומבורך שירי

24/02/2019 15:14

שלום לצוות הפורום. מחפשת טיפים מעשיים בספרים או אתרים או אולי אתם מכירים בעצמכם בנושא פסיכולוגיה חיובית. אשמח לדעת.

24/02/2019 21:39

נעמה היקרה, פסיכולוגיה חיובית הינו נושא מעניין ולא מוכר היטב. נכון שהפסיכולוגיה הקלאסית נוטה לשים את המוקד במקומות הפגועים של הנפש. אך היא שמה זאת במטרה כדי להביא להכרה מלאה יותר של העצמי. ואולי על הדרך לאפשר התמודדות טובה יותר עם מצבי הסבל. הרי אדם לא פונה לפסיכולוג כשהוא מאושר. פסיכולוגיה חיובית שמה דגש על חקר של גורמים בחיי האדם המעצימים אותו, מעודדים את פוטנציאל הצמיחה, ומחזקים את היכולת להפיק משמעות ואושר. אך פסיכולוגיה חיובית אינה שיטת טיפול. היא לא באה לתת לנו טיפים על איך להיות מאושר. ואולי אף לא ממחזרת רעיונות מתחום החשיבה החיובית.. בקשתך לעצות הן חשובות. אך כנראה שצריך לחדד ולהסביר באילו תחומים את מחפשת עזרה? אפשר לקרוא על הנושא באינטנט אם אין משהו ספציפי, מלבד עניין רב בתחום כשלעצמו.. בהצלחה:) סיון

24/02/2019 05:18

שלום, שאלתי היא איך אפשר לאבחן סכיזופרניה, האם צריך לשלוח לבדיקה אצל פסיכולוג, או עדיף לפנות לפסיכיאטר – חוששת שתהיה התנגדות ללכת לפסיכיאטר בגלל זה שואלת. המון תודה. 

24/02/2019 07:38

תמר היקרה, פסיכיאטר יתן אבחנה רשמית, אשר ביחס לתסמיניה ירשם הטיפול התרופתי. אם מטופל צריך אבחנה רפואית לצרכים רשמיים כמו ביטוח לאומי - אז אכן יש צורך במעורבות של פסיכיאטר. בהצלחה, סיון פלג

18/02/2019 11:41

חוויתי משבר לא פשוט אני מטופלת בתרופות נגד דיכאון והרגעה. בגלל טראומות שעברתי בעבר גם בטיפולים נפשיים וגם היום קשה לי קצת אני גם בגיל המעבר נוסף לכל מחפשים לי מסגרת תעסקותית. אבל בינתיים אני קמה כל בוקר עם חוסר סיפוק והנאה. אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי כאשר אני קמה אין לי לאן לצאת מהבית הרופא הוסיף לי כדור נוסף ואני ממתינה לטיפול פסיכולוגי זה יקח זמן. אני רוצה להחזיר את המוטיבציה לקום בבוקר עם אנרגיה חיובית וסיפוק

19/02/2019 15:49
למה לא עונים?     ו    עדי עדי    
19/02/2019 23:05

הי עדי, ראשית, בכדי לוודא שהבנתי נכון. את מתארת שבעבר חווית טראומה, שבעקבותיה התחלת לסבול מתסמינים של דיכאון וחרדה. וכעת כשאת בגיל המעבר התסמינים הללו נחווים בעוצמות גבוהות יותר? את מטופלת על ידי פסיכיאטר? האם ניתנה אבחנה? מה הסטטוס המשפחתי שלך? האם ישנם בני משפחה או חברים שיכולים לתמוך ולסייע? אילו דברים מהעבר הסבו לך סיפוק והנאה? האם את חשה שאיבדת ערך ועניין? מה הכוונה שמנסים למצוא לך מסגרת תעסוקתית? מי מנסה? האם את במסגרת שיקומית? עדי אני אשמח לסייע אך אצטרך שתרחיבי ביחס לנקודות שהעליתי. לילה טוב ותרגישי טוב סיון

20/02/2019 15:32

מבחינה משפחתית יש לי משפחה ממש תומכת ואוהבת. מבחינה הנאה איבדתי את ההנאה כי אני מחכה הרבה זמן למסגרת תעסוקתית ועוד לא התקשרו אלי זה דרך הרווחה אבחנה עברתי לפני המון שנים אבל כמו שכתבתי לך יש לי טראומה מהטיפולים הקודמים שעברתי. אני לא מעוניינת טיפולים פסיכיאטרים בבתי חולים וכאלה אחרי מה שעברתי שם שוב יש לי טראומה מזה והמשפחה תומכת בי בקטע הזה אבחנה אני גם לא צריכה לעבור כי יודעים מי אני המון שנים. אימא שלי דיברה עם רופא לא מבית חולים והוא זה שדיבר עם אימא שלי שישלח אותי בלי טיפול פסיכיאטרי ללכת למסגרת תעסוקתית דרך הרווחה אבל לא התקשרו אלי עד היום מה שאני חווה בעיקר זה חוסר תעסוקה ובדידות

20/02/2019 15:35

וסידרו לי פסיכולוגית פרטית מקופת חולים. רק דבר אחד מה לעשות עם הבדידות הזאת החוסר אנרגיה בבוקר? הרופא פסיכיאטר מקופת חולים אמר שזה יקח זמן אשמח למענה

20/02/2019 15:44
המשך דבר אחרון     ו    עדי עדי    

הייתי אצל הרופא פסיכיאטר בקופת חולים פעם אחת עם אימא שלי אחר כך הוא דיבר איתה לבד וההבטחות שהוא הבטיח מחכות חצי שנה ואין כלום. הוא הבטיח שזה לא יהיה דרך בית חולים נפשי אלא דרך הרווחה רק אני לא יודעת עם הרווחה זה מה שהוא דיבר עם  אימא שלי ואיתי

20/02/2019 15:48
המשך     ו    עדי עדי    

בלי טיפול פסיכיאטרי בבית חולים לפגועי נפש כך הוא הבטיח לי אימא שלי התקשרה הרבה פעמים לרופא אבל הוא אמר שהוא מסדר לי את זה וזה יקח זמן הרבה זמן

20/02/2019 15:53

אולי אתה מכיר איזה אתר של בדידות או משהו אחר שאני יכולה לפנות אליו אני רואה שלא מתקשרים המון המון זמן אני לא יודעת מה לעשות. רק לא לכוון אותי לבית חולים פסיכיאטרי

21/02/2019 10:50
המשך     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

עדי אני רציתי לבדוק אם ישנה אבחנה בכדי לבדוק אם אולי זכאית לביטוח לאומי. גם לקצבה, וגם לעזרה בתחום התעסוקה. אם העניין הוא שאת מאמינה שכאשר תהיה לך עבודה ומסגרת דברין יסתדרו - למה לא לפנות באופן עצמאי ללשכת תעסוקה? או אחת מחברות ההשמה הרבות שקיימות בשוק? אני גם קצת מאמין שצריך מסגרת בבוקר לכל הפחות כדי לארגן את החיים טוב יותר.

21/02/2019 11:01
תודה נתת לי ראיון     ו    עדי עדי    
15/02/2019 17:38
גיל ההתבגרות     ו    נורית נורית    

יש לי ילד בגיל ההתבגרות, מעבר לעובדה שהוא מרדן, הוא כל הזמן כועס, וממש סובל מהתפרצויות זעם, אני לא יודעת להגדיר אם זה חלק מגיל ההתבגרות או שהוא זקוק לאיזה טיפול נפשי, איך אפשר לדעת ומה ניתן לעשות?

16/02/2019 18:59

נורית היקרה, קשה לדעת מה העוצמות של הסבל שהוא חש, רק מתוך הודעה. הוא מתקשר את התסכולים באמצעות זעם שמופנה אליכם ההורים. ואולי בא לידי ביטוי בעוד מקומות כמו בבית הספר. נכון שיש מהלך טבעי שילדים מבקשים נפרדות מהוריהם, והם עושים זאת על ידי מרד. אבל אולי הפרופורציות פה הן בחריגה. אתם גם סובלים כי העניין הוא גם בדינמיקה המשפחתית. טיפול בבני נוער ובילדים מצריכים הדרכת הורים. צריך לעשות הערכה מסודרת על ידי איש מקצוע. הילד צריך מרחב טיפולי בו יבטא את קשייו. והדרכת הורים תסייע לכם ההורים להבין אותו אחרת, ולהגיב באופן טוב יותר.

15/02/2019 14:03

סבתא שלי עם מחלה קשה כרגע בבית חולים. האווירה בבית לא משהו ואני פוחדת שיקרה משהו לסבתא שלי חס ושלום חס וחלילה, בגלל זה אני מוצפת במחשבות שליליות לגביה ולגבי מה שקורה בבית. ככה החיים שלי טובים. יש לי חברים נפלאים,עבודה אני יוצאת הרבה כרגע אין לי דירה אחרת לגור ואני גרה עם ההורים שלי. רציתי לשאול אותך מה ניתן כדי להפוך מחשבה שלילית לחיובית מהחרדה על מה שקורה בבית ועל סבתא שלי. ובכלל עם אתה מכיר אתר באינטרנט או ספרים על חשיבה חיובית אני אודה לך.

15/02/2019 15:33

אליה צר לי לשמוע שסבתך במצב קשה. נשמע שהמשפחה מחוברת בקשרים נורא טובים. האם אתם מדברים ביניכם על המצב שלה? האם יש הרגשה של שיתוף בחששות מפאת המצב? התמודדות עם מצבים קשים ודאגה לשלום האהובים שלנו מעוררת חששות וזה נורמלי לחלוטין. אני מאמין שרגשות צריך לנסות לקבל ולהכיל. אולי לא לנסות ולהמנע מהתמודדות חשובה זו. בשביל זה אפשר לדבר עם בני המשפחה. אבל אם החששות המוצדקים הופכים לחרדות שלא נותנות לך מנוח, אז איך מסתכלים על המצב מתוך זויות חיוביות יותר? אולי להסתכל על החיים המלאים שהיו לה, על ההצלחות, המשפחה שטיפחה, האהבה שנתנה, ועוד.. אולי תוכלי לפרט האם החששות הן ברמה של חרדה ואובססיה ? באות ומשתלטות ללא שליטה. האם יש אמונות שאם נעשה כך וכך המצב יישתפר, והאם יש אולי טקסים? מחשבות שמנסות להלחם במחשבות שמעוררות חרדה? בקשתך לקבל הכוונה בנושא החלפת מחשבות בחיוביות היא מובנת. מהן המחשבות השליליות? מקווה לטוב ורפואה שלמה

16/02/2019 11:53
חרדה ואובססיות     ו    אליה אליה    

אחרי שכתבת לי נראה לי שיש לי חרדה ואובססיות בקשר לסבתא ומה שקורה בבית. מה אפשר לעשות כדי להסיח את הדעת ממחשבות והתעסקות בנושא?
תודה

16/02/2019 18:31
מענה לחרדה     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

לא הייתי מתחיל לפתור את נושא החרדות לבד. במיוחד מעצם העניין שהאינטואציה נוגדת לעתים את עקרונות הטיפול. בכך, האינטואיציה תוביל להמנעות מהתמודדות יעילה. כי לא נעים להיות חשוף למה שעושה לנו לא טוב. אך אז, החרדה לא תפטר, אלא תתעצם.. אבל בעזרת ליווי טיפולי של איש מקצוע מומחה- הרעיון הוא לקבל סט של כלים להתמודד עם החרדות והאובססיות. ההמלצה היא אם כן לפנות לטיפול. בהצלחה ושבוע טוב. סיון

12/02/2019 22:10
מחשבות שליליות     ו    דניאל דניאל    

אני לפעמים מביאה את עצמי למחשבות שליליות וזה מכניס אותי לעייפות ודכדוך. איך אני יכולה לצאת מהמצב באותו רגע שזה קורה. גם יש לי דימוי עצמי נמוך עם קורה לי משהו לא נעים באותו יום אני מבואסת כל היום ושקועה בתוך עצמי.

12/02/2019 22:28

דניאל היקרה, המצב בו את נמצאת איננו קל להתמודדות. הרגש השלילי, קשור במידה רבה לערך עצמי נמוך. היו לך כנראה יותר אנרגיות לחסום את המחשבות הטלה מלהתפתח ולהגיע למודעות. וייתכן ואני טועה, אך נשמע שכעת התמעטו האנרגיות לחסום את המחשבות השליליות, ואלו מתחילות לצוף למודעות. האמת הקשה היא שהניסיונות להמנע מלהרגיש את מה שחוששת ממנו - רק מעצימות את הבעיה לטווח הארוך. לשם כך אנשים בדרך כלל פונים לטיפול נפשי. אבל זה לא שהמטפל ישב ויעודד שהכל בסדר ואין ממה לדאוג. טיפול זו עבודה קשה. יש לגעת בפצעים שבאישיות. אבל זו השקעה לטווח הארוך. כי ההתמודדות עם מה שקורה בפנים פחות מאיימת. פחות מסרסת. ואולי תאפשר לחיות חיים מלאים יותר. לצד הכאב. לילה טוב:)

05/02/2019 23:21

אני בת 48 ובמיוחד בערב אני סובלת ממצב רוח ירוד. אני מרגישה חוסר מוטיבציה חוסר אנרגיה דיכדוך אני אשמח עם תוכל לתת לי עצה לא ללכת לטיפול אלא עזרה עצמית אפילו טיפ קטן איך אני יכולה לשפר את המצב רוח בעיקר בערב זה קרה לי רק בתקופה האחרונה. אני ממש אודה לך על זה מקווה שתסכים. המשך שבוע נפלא

06/02/2019 07:06
דיכאון של ערב     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

חן היקרה, כתבת שבערבים ישנה תחושה של דיכאון. מה קורה בבקרים? איך נראה שאר היום מבחינת מצב הרוח? ציינת את גילך, אך לא מעבר לכך. האם את לבד (פיזית או נפשית)? האם עובדת או ממצה את עצמך? מה המשמעות של דיכאון עבורך? האם ישנם תכני מחשבה מסויימים שמציפים במיוחד בערב? חשובה ההתיחסות גם לצורך להמנע מהדיכאון. אולי יש סיבה לכך שהוא שם? מה הוא רוצה למעשה? האם להמנע מהתיחסות למקור הכאב יעלים את הסימפטום? רצית טיפ. לא טיפול. כדי לתת מענה מסויים לדיכאון, הייתי חושב על (1) העשרת חיי החברה. (2) הכנסת פעילות אינטלקטואלית מאתגרת. (3) שילוב של ספורט ואורח חיים בריא. (4) לצאת מאזורי הנוחות ולהעז בתחומי החיים בהם חשה תקיעות.

07/02/2019 11:40

היי סיון.
קודם כל אני ממש מודה לך על העזרה בפורום בלי טיפול זה מאוד עזר לי מכל הלב תודה. יש לי בעיה אחת ואשמח רק לטיפ ממש קטן כרגע בלי טיפול ואגב אני התחלתי ליישם את מה שהצעת לי לעשות. יש לי בעיה עם תקיעות אני מאוד רוצה לצאת לעשות הליכות אפילו לינסוע לים ואני תקועה עם זה אני לא עושה את זה ואני ממש רוצה לעשות את זה אני עברתי לפני שנתיים טרגדיה משפחתית דוד שלי  ודודה שלי נפטרו בהפרש של שבוע ואבא שלי לא בריא במיוחד יש לי פחד מעתיד. אני באמת ישמח וזה באמת שאלה אחרונה בלי טיפול. איך אני חוזרת להליכות שעשיתי או בכלל לצאת מהבית במיוחד בשעות הערב זה ממש חשוב לי כעצה משלך נתת לי עצות מצויינות שוב אני ממש מיישמת אותם ומרגישה יותר טוב אבל עדיין יש לי תקיעות במיוחד מלצאת בערב אולי זה גם מהמזג האוויר בנוסף אשמח לטיפ אפילו ממש קטן עם תסכים כמובן. אני ממש אודה לך על זה תודה מקרב לב בלי טיפול כרגע עם תסכים אני אודה לך וזה שאלה אחרונה ואני מרגישה הרבה יותר טוב בזכותך

07/02/2019 11:47
בקשר לטיפולים     ו    חן חן    

אני פניתי לפורום כי יש לי בעיה אישית כרגע עם טיפולים משהו אישי גם אישי ומשפחתי אולי בעתיד אחפש טיפול אבל אשמח מאוד לטיפ אפילו קטן אני מרגישה הרבה יותר טוב עזרת לי מאוד ואני עובדת על עצמי ממש תודה מקווה שתסכים

07/02/2019 18:21

סוף שבוע נעים,תודה

07/02/2019 22:00
לצאת מתקיעות     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

חן היקרה, אני לא כל כך יודע מה מאפיין את אותה תחושת "תקיעות". אם הבנתי נכון יש פה עניין של חרדה? ואולי נכונות להתגבר עליה? אם זה התחום היחיד בחיים שיש בו תחושת "תקיעות" אז הייתי מציע פשוט להיעזר במישהו קרוב שיצא ביחד להליכה. שממש יבוא עד אליך, יוודא שיש מים+נעליים והלאה. אני גם מאמין שהיציאה להליכות יעשו טוב להרגשה. אך האם רק בזכות כך דברים משמעותיים יותר יתחילו להסתדר בחיים? פה הייתי נזהר.. שינוי בחיים מורכב מהרבה שינויים קטנים, מחושבים, בעלי משמעות עבורך וברורים. טיפ שאולי יעזור לבינתים: קחי דף ועט. תרשמי מה המטרה הגדולה בחייך כרגע (להתגבר על חששות בנחישות?). תתחילי לפרק את המטרה לתתי מטרות ויעדים שיקדמו את המטרה. מתוכם תגזרי משימות ברורות. מתוך כך: האם ההליכה בערב היא מטרה? או משימה שתסייע לקדם מטרה משמעותית עבורך? האם ישנן משימות נוספות שיקדמו את המטרה המשמעותית הזו?

07/02/2019 22:21
אני מודה לך מכל הלב     ו    חן חן    

 על העצה הנהדרת,מאחלת לך סוף שבוע נפלא ושוב תודה רבה

05/02/2019 05:20
מעבר מהבית     ו    לירז לירז    

היי כשהבן שלי היה חייל בן 20 הוא אובחן כסובל מנושא של דיכאון חזק. בזכות טיפול תרופתי ושיחות, הוא הצליח להשתקם. היום הוא בן 23 עוד מעט, הוא עובד, ולאחרונה התחיל לחפש דירה, אנחנו נורא חוששים מהרגע שהוא יעזוב את הבית, מפחדים שיהיה לבד והדיכאון יחזור, אבל הוא מתעקש לעזוב.. יש לציין שכרגע הוא לא בטיפול. מה אפשר לעשות?

05/02/2019 07:10

לירז היקרה, אני מבין את החשש שלך. את אמא ויש לך את כל הסיבות בעולם לרצות ולגונן על הבן. אני רוצה מצד אחד להגיד שצריך לשחרר אותו לעצמאות. ואם יצטרך עזרה בדרך הוא יקבל אותה. ומצד שני, אני לא באמת יודע איזה סוג של דיכאון היה לו בעבר (חד או דו קוטבי/עוצמה/משך). מה היו מאפייניו (תפיסת עצמי/תכני חשיבה)? האם הייתה מסוכנות? אני יכול לחשוב על פניה מחודשת לפסיכיאטר / מרפאה טרם המעבר. אולי על חזרה לשיחות עם מטפל/ת. אבל..יש לי הרגשה שאת הצעת את האפשרויות האלו.


תוכן מומלץ
Copyright © 2019 myshrink.co.il כל הזכויות שמורות
אתר פסיכולוגים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הפסיכולוגיה
מחפשים פסיכולוגים באזור מגוריכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם פסיכולוגים מקצועיים ואמינים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!