myshrink.co.il
כניסה למנהלים

פורום פסיכולוגים

מנהלי הפורום:
סיון פלג
סיון פלג
פסיכולוג (מ
הודעות רלוונטיות מהפורום:
אין שום שיתוף פעולה
20/10/2020 23:28 ניסנו לבדוק אצל המשפחה אין שום שיתוף פעולה והאמא לא רוצה לקבל שום עזרה מירו
אימפולסיביות
14/06/2020 16:30 הי גאיה, סליחה על העיכוב. נשמע שאת ערה לדינאמיקה ביניכם. ומדבריך ניכר כי בע
לפעול נגד עצמינו?
06/05/2020 00:16 סיון שלום רב, חשוב לי מאוד להבין את העיקרון של דעות מנוגדות. איך אדם יכול
עקשנות של נער מתבגר
01/08/2020 21:58 משה היקר, אני חייב לציין שנמצב שתארת נשמע מורכב ומצריך מעורבות של מספר גורמ
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

סיון פלג
סיון פלג

פסיכולוג (מ.ר. 27-117763) בעל ניסיון בטיפול ואבחון פסיכולוגי, וכן בשיקום פסיכוסוציאלי. כיום אני מטפל בקליניקה נעימה ברמת-גן בגישה אינטגרטיבית, המשלבת אוריינטציה פסיכודינאמית לצד אלמנטים מתחום הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי. ולצד פרקטיקה זו עומל על שלל..

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
21/03/2021 13:46

שלום, הבן שלי בן 19 חייל שמגיע כל שבועיים הביתה, בחודשיים האחרונים הכיר מישהי בכיתה י"ב, מרגע שהוא מגיע הביתה ועד לרגע שהוא חוזר לבסיס הוא נמצא עם החברה שלו...הם ישנים אצלנו הוא אצלה...מה גם שכל ארוחת שישי הוא מביא אותה לאכול איתנו...לנו אין טיפת זמן איתו, לא מצליחים לשבת ולדבר איתו , חוץ משיחות הטלפון שאנחנו עושים כשהוא בבסיס.....מה גם שהוא בעצמו לא נפגש עם חברים, לא מוצא זמן לכלום, רק להיות איתה......לבן שלי היתה זוגיות של שנה כשהיה בכיתה י"ב, הוא סיים את הזוגיות אחרי שהסיק מסקנה שהזוגיות לא נכונה לו.
כיום הוא חווה זוגיות טובה, עם מישהי חמודה מאוד ,מכילה, מקשיבה, מעודדת (הוא צריך את זה מאוד, עושה שירות קרבי ותפקיד משמעותי)...אני כאמא ובכלל גם בעלי לא יודעים איך להתמודד עם הסיטואציה שהוא וחברה שלו נמצאים 24/7 ....מה וכיצד נכון לנו לנהוג בנושא הזה, אנחנו לא רוצים לקלקל את היחסים שלנו איתו ובטח לא לגרום לו נזק לזוגיות שהוא חווה כיום. 

02/04/2021 09:38

חג שמח, אני לא בטוח שהבנתי איך להתייחס לעניין שהעלית. אם ישנה שאלה ספציפית הנוגעת לתחום בריאות הנפש. אם תוכלי לחדד אשמח לסייע.

17/03/2021 03:18

הילד שלי בן שנתיים וארבעה חודשים. מאוד אוהב מכוניות ויש לו המון צעצועי מכוניות... הבעיה שהוא מפחד להיכנס לרכב .. אין לנו רכב בבית ואנחנו משתמשים במונית.. כשאנחנו רוצים לנסוע ואומרים לו את זה...הוא מתחיל לבכות בכי היסטרי וממש מתנגד בתוקף... ניסינו לשאול אותו מה בדיוק מפריע לו והוא לא יודע להסביר... זה ממש מוזר כי הוא מאוד אוהב מכוניות.. מה עושים?

17/03/2021 07:07
ילד בן שנתיים     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

השאלה טובה, התשובה מורכבת. התנהגותו תלויה בהרבה גורמים אפשריים. אולי זה המפגש עם איש זר בכל פעם שעולים למונית (הנהג). אולי המכונית זה משהו שנראה כמו צעצוע מרחוק, אך אז הצעצוע כאילו "בולע" אותך וזה מפחיד. אולי הייתה חוויה בעבר שח עליה למכונית שאתם ההורים הייתם נורא בלחץ וזה משהו שהוא הרגיש. אני מציע לחשוב איך להפוך את זה למשחק. שתהיה לו תחושת שליטה בחוויה בה חש חוסר וודאות. ואיך אתם ההורים משחקים איתו במשחק הזה. החל ממשחק על "יבש" (להכנס למכוניות צעצוע, מכוניות במשחקי וידאו, לאכול ממתק במכוניץ לא מונעת ולצאת), ועד להתנסות האמיתית.

08/03/2021 14:23
תופעות     ו    עידו עידו    

שלום, לפני ארבע שנים עברתי אירוע של תקיפה ואלימות. כתוצאה יש לי פגיעות עצביות ממקור ידוע מוכח בבדיקות (לא פסיכוסמטי , פירומיאלגיה). במרפאת כאב נאמר לי שיש לי פוסט טראומה. מנגד מעולם לא היו לי את התסמינים של פוסט טראומה. במרפאת כאב קיבלתי טיפול תרופתי סימבלטה 120 ולירקה 150 שאותם נטלתי שלוש שנים.
באופי שלי אני אדם פיקח - באופן תקין (חושד במי שמרמז על כך שיש לחשוד בו, לא חושד בכל דבר סתם כך ללא סיבה.)
לאחר לקיחת הטיפול תרופתי שציינתי. הרגשה כללית לא אני, מוזרה, הרגשת כבדות, שינוי בחשיבה (קושי להפעיל חדות מחשבה), מצב רוח רע שאני לא מכיר, ולפעמים עצבני (לפני הכדורים אני רגוע לחלוטין), וירידה משמעותית בחדות הראיה  מרחק (לפני הטיפול ראיתי מצויין ממרחק).
האם אלו חלק מתופעות הלוואי של הסימבלטה והלירקה?

17/03/2021 06:47

עידו שלום פנה לפסיכיאטר בשאלתך

04/03/2021 14:46

שלום רב.
אשמח לעצה. יש לי כל מיני דברים שאני אוהבת לעשות ובזמן האחרון איבדתי את האנרגיה והחשק לפעול. זה עושה לי ריקנות ודכדוך. אשמח לעצה איך לחזור לעצמי ולהתחיל לעשות את מה שאהבתי? ממש תודה

04/03/2021 20:02
אשמח למענה     ו    יעל יעל    
04/03/2021 23:56
דכדוך     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

יעל שלום, נשמע שאת חשה מצוקה מהמצב, והייתי שמח לסייע,אך ללא שום רקע והיכרות מעמיקה יותר אני לא חושב שזה נכון להתיימר ולחלק עצות. אני משוכע שיש לך את הדברים שנכונים ספציפית עבורך ולא עבור האחר. ולכן אציע שתתאמי עם פסיכולוגית ותתייעצי. אולי נכון יהיה להתחיל טיפול? אני מאחל לך שתרגישי טוב יעל.

26/01/2021 19:23

סיון שלום ותודה על המענה. חשוב לי רק לוודא משהו במה שכתבת, ושאלה נוספת שלא קיבלתי עליה התייחסות. את נושא החיסיון אני מכירה, ולצערי גם נתקלתי במקרים שהחיסיון הזה לא נשמר כמו שצריך, ולכן הספק שלי בנושא. לגבי הויתור סודיות, כתבת כי מעסיק  לא ידרוש זאת, אך אין זה נכון, שכן חתמתי למעסיק על ויתור סודיות רפואית, וכן לארגונים נוספים בעבר (שיש להם הסכם עם גורמים אחרים), ולכן החשש שלי האם הם יכולים לגלות זאת. מה הם יכולים לגלות אם יש להם ויתור סודיות? איזה מידע הם יכולים לקבל?
כמו-כן שאלתי לגבי אופצייה של להגיע למטפל בצורה אנונימית ולא בשם האמיתי, האם זה אפשרי? תודה

26/01/2021 23:43
חיסיון     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

אני מודה שלא מכיר מספיק את התחום של חתימה על ויתור סודיות מול מעסיק. זה לא נשמע לי כמו דבר נעים במיוחד. לגבי טיפול תחת זהות בדויה - יש למטפל שעובד תחת חוקי מדינה חובת דיווח במקרים חריגים, ויש עניין ביטוחי. על המטפל לנהל רשומה רפואית מסודרת. לא מכיר מצב כפי שאת מתארת, של שמושא בזהות בדויה. מה גם שיש לכך משמעויות רבות ומרובות על הדינאמיקה בטיפול. נכנס מייד העיסוק בנושא של אמון. מסובך. אבל בהחלט של שאלה מאתגרת שמעוררת חשיבה.

26/02/2021 06:04

היי
אני טיפלתי באופן פרטי אצל מס' מטפלים/ות מוסמכים/ות (פסיכולוג קליני ועוד)
אצל כולם ביקשתי מראש לא להזדהות ואיפשרו זאת
מנסיוני הספיק לכולם שאומר שם פרטי בלבד

16/02/2021 13:36

אני יוצאת עם בחורה 4חודשים. אני יצאתי עם נשים בלבד היא רק עם גברים ניסיון רע היה לה. היא צעירה, מאובחנת בדיכאון וחרדה (לא מטופלת כבר שנה) נפגשתי איתה המון המון.. יש חיבור, רגשי. מעולם לא התנשקנו, זה דבר שמפריע לי נורא.. אך משיחה איתה פתוחה בעקבות ריב היא מאוד חסומה מבחינה הזו וכן נמשכת אליי.. אני לא רוצה לעשות מהלך או משהו כי אני לא רוצה לגרום לאי נוחות . מה אני יכלה לעשות דר? היא אולי סטרייטית(ולא רוצה להגיד/רוצה לעבוד על זה כי היא לא רוצה בנים? וטוב לה איתי..?

20/02/2021 23:17

הי שחר, אם בקשר ביניכן חסרים אלמנטים ברורים של זוגיות, אולי זו לא באמת זוגיות. צר לי להגיד זאת, אבל לא חסר מקרים של זהות עצמית נזילה בה גם הזהות המינית לא ברורה. ובכלל במצבים מסוימים יש נשים המראות פער בין הצורך הגלוי והתחושה שמשדרות של משיכה ועוררות רגשית, לבין היכולת בפועל להיות בקרבה אינטימית פיזית. אם האינסטינקט שלך אומר לך שזה לא קשר אמיתי אז אל תשימי את עצמך בעמדה טיפולית. כי בהיעדר כלים את לא תוכלי לעזור ולעצמך תגרמי רק תחושת תסכול ופגיעה בערך העצמי.

16/02/2021 08:54
שאלה     ו    שירי שירי    

הגעתי למסקנה שאנחנו חיים בחברה נצלנית ,וששוק העבודה מאד נצלני,ולא בא לי להיות חלק מהחברה הזו , ולכן כשחשבתי על זה הבנתי שאוכלסיית קצה הם לא חלק מהחברה,ולכן עדיף להיות חלק מאוכלוסיית קצה , כלומרשעדיף לעבוד בזנות ולא להיות חלק מהחברה ושהעבודה בזנות לפחות לא מרגישים מנוצלים ,עובדים פחות שעות מקבלים יותר כסף ואין בוס על הראש ...ואני האמת קצת מבואסת כי לא נראה לי שאני מתאימה לתפקיד הזה, ואני לא יודעת לאיזה אפיקים אחרים אפשר לפנות

20/02/2021 23:12
תסכול     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

לא בטוח שהבנתי אם ישנה שאלה. או שמא רצית מקום לבטא את תסכולך.

18/02/2021 18:31

יש לי ילדה בת 4.8 חכמה. מפנימה מהר מאוד מה שמסבירים לה ולומדת ממש מהר. יודעת מספרים עד 40, חיבור וחיסור, מדברת 3 שפות. אוצר מילים היה לה בגיל שנה ו3 חודשים ידעה 70 מילים ( מהספר 100 מילים ראשונות). מאוד חברותית בגן. מאוד עצמאית. יש לה בעיה רצינית בבכי. בוכה כי פתחתי את דלת הרכב לפניה- בוכה רציתי להיות ראשונה בוכה כי יצאתי מהבית לפניה - אומרת אני רציתי לצאת ראשונה בת דודה שלה רשמה אותיות ואמרתי לה כל הכבוד והיא מתחילה לבכות שהבת דודה לא יודעת כלום והיא יותר טובה ממנה. מסבירים לה שיהיו אנשים שמגיעים ראשונים לפניה למקומות שיהיו מצטיינים לפניה וכ׳ו זה לא עוזר אני לא יודעת ממה זה נובע זה לא בא מהסביבה שלה, לא מראים לה שחשוב להצליח. אני חוששת שיהיו לה בעיות רגשיות אשמח לתובנות ממכם. האם זה בעיה רגשית? ממה זה נובע? זה עובר לבד? איך ניתן לטפל בזה?

20/02/2021 23:09
בעיה רגשית     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

לא נדיר שילדים עם יכולות גבוהות בתחום הקוגניטיבי יראו פער ביחס לחלק הרגשי. וזה בהחלט נשמע שהיא מראה תחושת מצוקה בסיטואציות מסוימות, בעיקר באלו המצביעות על כך שאינה בולטת בהישיגיה. בלאו הכי את הבולטות שלה צביא לידי ביטוי בסימני המצוקה הגלויים. יש אפשרות לבקש עזרה של פסיכולוג/ית התפתחותית - גם למטרת אבחנה, ייעוץ, טיפול פרטני במידת הצורך, והדרכת הורים. דרך משחק לדוגמה במחרב הטיפולי יפורשו תכנים שלא יכולה להביא לידי ביטוי בפן המילולי, והפסיכולוג/ית ידעו כיצד להגיב באופן תואם. חשוב גם להדגיש שחלק מהטיפול יכול להיות גם דיאדי והדינאמיקה שלה עמכם ההורים תקבל התיחסות.

15/02/2021 04:29
הבנת המשתמע     ו    עזרא עזרא    

שלום, פסיכיאטר כתב פוסט טראומה עם מורכבות דכאונית וחרדתית על גבי ההפרעה. - מה משתמע מכך? הכוונה למחלת דיכאון וחרדה בנוסף ובנפרד לפוסט טראומה או שנגרם כחלק מהפוסט טראומה. אשמח להסבר תודה

20/02/2021 23:01
שאלה אבחנתית     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

עזרא, אני סבור שזו שאלה להפנות לפסיכיאטר שרשם אותה. הדאלה שלך באמת טובה, יכול להיות שהכוונה היא שהפוסט טראומה מובילה בין היתר לתסמינים של דיכאון. וייתכן כי המצב שלך לפני האירוע הטראומתי היה דיכאוני ואז הטראומה יצרה מורכבות נוספת.

09/02/2021 10:07
שאלה     ו    לילך לילך    

האם הדחקת רגשות יכולה להוביל לאי שפיות זמנית. כי אני יודעת שמדחיקים רגש באיזשהו שלב זה מתפרץ ומתפוצץ ,האם זה גם יכול להוביל לאי שפיות זמנית.

14/02/2021 12:57

לילך היקרה, נשמע שאגרת מטענים משמעותיים שקשה לך להכיל ולהחזיק בכוחות עצמך. אולי את חווה חרדה שהיכולת להמשיך והכיל תקרוס. יש מצבים קשים שיכולים להוביל לאי שפיות (לחצים נוראיים) אך זה בהחלט יכול להשתנות מאדם לאדם. צריך כוחות נפשיים. אם את מרגישה שצריך לעזור לך להחזיק כרגע את ההדחקות אז פני לטיפול.

10/02/2021 10:34
אויר לעולם     ו    גון דו גון דו    

שלום רב,
 
המון זמן שאני סוחב איתי את ההרגשות האלה איתי
 
לדעתי למדתי לחיות עם הדיכאון וההרגשה נחותה
 
יש לי הכל אבל אין לי כלום ! אני עצמאי , אני נשוי לאישה מדהימה ילדים קסומים , בית מושלם , מצב כלכלי טוב מאוד ובכול זאת מדוכא ממורמר בדיכאון
 
אני יתאר לך איך היום שלי ,מהרגע שאני קם בבוקר ? כאילו אני קם למלחמה כל בוקר! מלחמה עם העולם , לדוגמא אני מרגיש מאוד כועס ולא יודע למה .!
 
אם אני אומר משהו ולא עונים לי (אם עסוקים או אם לא שמו לב) אני לוקח את זה אישית ואומר לעצמי הנה שוב אני אוויר שוב לא מתייחסים אלי ברצינות או אם בכלל!
 
איבדתי את המוטיבציה ואת השאיפה ... לדוגמא אם השותף שלי מציעה להביא מוצר חדש אני קודם כל שלילי מתנגד אם רוצים לעשות משהו בעסק אני קודם כל לא ... ואחרי זה רוב הסיכויים שזה טוב לעסק ואני ישר נגטיב !
 
כל שיחה כל מפגש שיש דו שיח אני מתלהם ,ומספיק משהו קטן ואני משנה פאזה לתקיפה והתגוננות.
 
נמאס לי מזה ! קשה לי עם זה ! מסתובב כל היום עם לחץ בחזה ! הרגשה של כלומניק, הרגשה של נחיתות , של אוויר בעולם . חושב מחשבות עצובות ולפעמים בוכה סתם , יתרה מזאת משהו מרגש/עצוב בטלויזיה אני מתחיל להזיל דמעות !

14/02/2021 12:51
Dear ג'ון     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

סבלך אכן מורגש. אני תוהה מדוע בנאדם כמוך, שכל כך מבין ממה הוא סובל, לא פונה לפסיכולוג/ית. אני חושב שאתה נורא צריך את ההחזקה הזו בשלב הזה. אם אתה צריך עזרה להבין יותר למי לפנות, איך לפנות, אם יש התלבטות אז תכתוב לי פה או באופן פרטי ונעזור לך.

11/02/2021 16:10

היי, אשמח לקבל תמיכה נפשית בהתנדבות מאנשי מקצוע בתחום הנפש. איפה אפשר למצוע מטפלים כאלה? תודה ושבוע טוב

07/02/2021 12:28
לידה שקטה     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

שלום רב, במידה ומישהי התמודדה בחייה עם לידה שקטה, ומעוניינת להשתתף במחקר חשוב מסוגו, אשמח ליצירת קשר בפרטי sivanpeleg1@gmail.com בברכה, סיון.

06/02/2021 12:56

שלום רב.
אני מחפשת טיפול נגד דיכאון ללא תרופות שקשורות בפסיכולוגיה. אני אשמח לקבל מענה איזה טיפול פסיכולוגי הכי מתאים לטפל בדיכאון?

07/02/2021 12:26
דיכאון?     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

הי דורית, מי אבחן דיכאון? מדובר בהתמודדות לא פשוטה. ממליץ לפנות לפסיכולוג/ית קליני/ת. לשאול בשיחת הטלפון אם משלב כלים פרקטיים מתחום הCBT. לעתים זה יכול לסייע לתהליך הטיפולי.

05/02/2021 19:44
התנהגות ילד בן 9     ו    אתי אתי    

הבן שלי בן 9.ובזמן האחרון הוא הולך עם חברים ומבקשת מליד חנויות כסף .או ממתקים .עם הם יכולים להביא לא אוכל .למרות שלא חסר לא כלום ואנחנו נותנים לא הכול.

07/02/2021 12:01
חסך?     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

אתי שלום, האם ילדך משיג תחושת מסוגלות על ידי כך שהוא פועל בעולם כסוכן חופשי שביכולתיו לפעול על המציאות ולהשפיע על אנשים? האם בנך זקוק להשלמות מבחוץ מכיוון שחש חסך שאולי ביטויו חומרי, אך מקורו רגשי? ישנן שאלות רבות שניתן לשאול. ובמידה שלדעתך את מרגישה שצריכה עזרה רצינית יותר מאשר פורום - פני בבקשה לפסיכולוג/ית ולבקש הדרכת הורים.

01/02/2021 23:29
מתוסכלת     ו    ? ?    

רציתי לשאול האם זה נכון לעזור להורה שכנראה יש לו בעיה נפשית, להיות סוג של פסיכולוג שלו או שצריך להתנתק כי הוא פוגע קשה אך מצד שני אולי זה ימנע פגיעות בעתיד, אך גם אם נתנתק זה פוגע

06/02/2021 19:20
תסכול מהורה     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

אם נוכחות אך גם היעדרות מובילות לתוצאות לא רצויות, הייתי מציע להיעזר באיש מקצוע שעוסק בטיפול משפחתי. בייחוד אחד שעוסק בטיפול משפחתי. מכיוון שנשמע שאת יכולה להסתייע בתמיכה לאור המצב. וגם לקבל כלים פרקטיים להתמודדות עם קשרים משפחתיים בעייתים. ללמוד תקשורת רגשית בונה, וללמוד כיצד נכון להגיב לתסכולים וכעסים מבלי להביא להסלמה.

18/01/2021 19:15

בן 37. לא בזוגיות. אין חיי חברה. משועמם. בודד. לא כיף. 

18/01/2021 22:02
לא כיף     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

אסי היקר, זו בין ההודעות הישירות שאי פעם נתקלתי בהן. ויש בגישה שלך משהו נורא כנה, וריאלי עד לכדי כאב. אתה לא ציינת שאלה או בקשה. רק שיתפת. התחושות האלה מובנות. אני רוצה לשאול מה העמדה שלך לגבי טיפול, אם בכלל?

20/01/2021 00:04
מזדהה לגמרי     ו    בת 35 בת 35    

קראת את מחשבותיי

30/01/2021 02:14
מזדהה     ו    תקופה בחיים תקופה בחיים    

כמוך בן 37 רווק, ללא חיי חברה.
מוצא את עצמי מעביר את הזמן במחשב רוב היום כידיי לא להרגיש בדידות.

23/01/2021 22:54

אני כבר 6 שנים גרושה והבן שלי (בן 8 וחצי) רואה את אבא שלו פעם בשבוע וכל סופש שני. היום הוא חזר וסיפר שלא בפעם הראשונה אבא שלו השתכר מאוד ואף העליב אותו וביקש ממנו ללכת משם. לאחר מכן הוא נרדם. עניין השתיה והשינה לא חדשים וזו גם הסיבה העיקרית לגרושין. הבן שלי נפגע מאוד מאבא שלו ושאל אותי מה הייתי עושה אם היה לי אבא כזה. נשארתי בלי תשובה. הסברתי שאני תמיד שם בשבילו אבל מה אפשר בכלל לענות לו על השאלה שלו?

26/01/2021 23:37
יחסים במשפחה     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

טלי, אני מתאר לעצמי שהרגשת שאין לך מענה ראוי לבנך בתגובה לשאלתו. אבל אולי זה בדיוק העניין שצריך להתייחס אליו - הצורך שאת חשה לספק לו מענה (בכדי למנוע בילבול וטלטלה אצלו?). אם את מרגישה שאת עושה את המיטב כאמו, ומתייחסת לתחושותיו, זה חשוב בפני עצמו. לא תמיד צריך לספק את המענה הקונקרטי לשאלה. לפעמים אפשר לנסות להבין מדוע נשאלה השאלה? מה היה רוצה לשמוע? מה מרגיש מהאירוע? ולפעמים אפשר לשתף שגם לך את כל התשובות כפי שהיית רוצה. תנסי לברר עם עצמך אם זה בסדר מבחינתך שתספקי מודל של התמודדות אל מול אי וודאות, באופן דאולי מעורר מתח, אך לא גורם לקטסטרופה.

19/01/2021 23:54
שמירה על חיסיון     ו    ג ג    

שלום,
אם הולכים למטפל באופן פרטי / דרך מוסד לימודי, האם יש חיסיון כך שהמידע הזה לא יכול לעבור לשום גורם?
במידה למשל ויש מעסיק שמבקש לחתום על ויתור סודיות רפואית, האם הוא יכול לגלות שהייתי בטיפול? במידה ואחליט לא לחשוף את זה, ולהגיד שלא הייתי, הוא יכול לגלות את זה? 
האם בכלל יש מישהו שיכול לגלות את זה (עו"ד, ביטוח לאומי, מעסיק וכו')?
(ואם חתמתי בעבר, עדיין אפשר לעשות בזה שימוש?)
האם כל מטופל רשום איפשהו (למשל במשרד הבריאות או במערכת כלשהי)?
במידה וארצה ללכת, האם יש אפשרות להגיע בצורה אנונימית, או שאדרש להציג תעודה מזהה? תודה

20/01/2021 00:55
חיסיון     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

מבין את החשש. שאלה טובה. נתחיל: חיסיון וחובת המטפל בשמירה על סודיות היא ערך טיפולי, אתי, מוסרי וחוקי. כל הפרה של חיסיון זה עלול לגרום להרס הטיפול ונזק נפשי, לחשיפת המטפל לתביעה והעמדתו בפני ועדת אתיקה. עכשיו שהנחתי חלק מהיסודות בנושא, אשוב לשאלתך: בטיפול פרטי התכנים נשמרים לעיניו של המטפל, ולכל היותר עשוי להביא את המקרה להתייעצות בהדרכה. בית משפט צריך סיבות הקבועות בחוק בכדי לבקש תרשומות כלשהן, וגם אז יהיה מדובר במידע שקשור לעניינים כמו מסוכנות או תכניות התערבות. אך לא מחשבותיו האישיות של המטפל. במוסדות כמו שירות פסיכולוגי ציבורי או קופת חולים - יש מערכת ממוחשבת בה מתעד המטפל את המפגשים, זה לאפשר מעקב אחר התקדמות הטיפול, אך גם עניינים חוקיים. תיק רפואי זה דבר סודי. לאף גורם אין גישה ישירה ללא ויתור סודיות מצדך. מעסיק או כל גוף אחר לא ידרוש כזה דבר גם. אבל אם תבחר לגלות לגורם רלוונטי, כמו קב"ן בצבא, כנראה שיבקשו דו"ח סיכום מתומצת ולא את כל התרשומות.

17/01/2021 19:16

אני נמצאת בטיפול ומאוד נעזרת בטיפול,נותנים לי כל מיני טיפים איך להרגיש טוב אחרי הצהריים, ובכל זאת יש לי דכדוך קל. אשמח לעצה מה לעשות? אפילו טיפ משהו קטן

אני מודה לך

18/01/2021 21:56
דכדוך     ו    הנהלת הפורום סיון פלג    

לדעתי ורד זה משהו שצריך לדבר עליו עם המטפל/ת. אני לא בגישה של לנסות ולהגיע לתחושות חיוביות, לפני שמבינים מה קורה בתחושות השליליות ואיך עוזרים לחיות עם זה בשלום. בהצלחה! סיון.


   123456הבא »   
תוכן מומלץ
Copyright © 2021 myshrink.co.il כל הזכויות שמורות
אתר פסיכולוגים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הפסיכולוגיה
מחפשים פסיכולוגים באזור מגוריכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם פסיכולוגים מקצועיים ואמינים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!