מתבגר נמוך קומה

עמוד הבית פורומים פורום פסיכולוגים מתבגר נמוך קומה

• This topic has 5 תגובות, 2 משתתפים, and was last updated לפני 11 שנים by אילנה חיון-צדיק | התחלות חדשות בחיים.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • תגובות
    מתבגר נמוך קומה

שלום,
     בני בן 15 נמוך קומה, מתחת לאחוזון הקטן ביותר. קיבל מס' טיפולים בילדותו, כעת ע"פ הרופא לא נשאר לו לצמוח עוד הרבה ויישאר נמוך מאוד. הבשורה מאוד קשה לבני וממש בסטרס ולחצים. איך אוכל לעזור לו  לדעתך, המילים שלי לא עוזרות.
    המון תודה.

כוכבה יקרה , לשאלתך על מתבגר נמוך קומה, הנה תשובתי
    כוכבה יקרה שלום ,
    נראה שהבשורה הזו עבור בנך היא קשה וכואבת ואני מניחה שהיא פוגעת בדימוי הגוף שלו ובביטחון העצמי שלו בסופו של דבר מדובר בנער ,שהופעתו החיצונית ,כמו כל מתבגר ,מאוד חשובה לו בתקופה הזו .

הנה העצות שלי אלייך:
    אפשרי לו את הזמן להתאבל על האובדן ולהרגיש את רגשות הכאב -זה רצוי וזה טבעי .

אם הוא רוצה להיות לבד ,אפשרי לו זאת. 

היי אמפתית לרגשותיו ושקפי לו אותם :את יכולה בהחלט להיות ישירה ולומר שאת רואה ומבינה כמה עצוב לו וקשה לו וכו'..
    אמרי לו גם, שאת כאן כדי להקשיב לו אם ירצה.

האם יש מישהו במשפחה במורחבת או בין החברים איתם הוא פתוח ויכול לדבר?

עזרי לו לחזק את הביטחון העצמי שלו : 
    קודם כל האמינו בלב שלם שהכול בסדר ויהיה בסדר למרות הגובה .

כוכבה ,גובה הוא חשוב אך לא הכי חשוב והוא בוודאי אינו אחראי להצלחה בחיים ,לאושר ,ליחסים חברתיים מהנים ומתגמלים או לזוגיות טובה.- את כל אלה בסופו של דבר בנך ימצא .

יש אנשים נמוכים, שטוב להם והם מצליחים ומאושרים בחייהם ,לא כי הם מרוצים מכך שהם נמוכים (ואולי עדיין כואב להם על כך ) אלא משום שהם בטוחים בעצמם ומאמינים שיש להם תכונות ויכולות ,שיכולות לפצות על החיסרון הגובה, ומשום שהם מאמינים, שהמעשים שלהם -הם שקובעים בסופו של דבר איך יראו חייהם. 

הייתי מאוד רוצה בשבילכם ובשביל הבן ,שתאמינו בדברים הללו מכל הלב
    ואני בטוחה ,שאמונה זו שלכם -תקרין גם על הילד שלכם והוא ידבק בה ויאמין בה גם הוא.

אני גם מציעה לחזק את היכולות המגוונות של הילד שלכם ולשקף לו את הכישורים וההצלחות שלו (אל תעשו זאת בהגזמה ,כדי שיראה טבעי)

כמו כן עודדו אותו להיות פעיל בתחומים השונים בחיים: כגון חיים החברתיים ,חוגים ועוד ועוד ,
    כדי שילמד ,שיש עוד דברים בחיים מלבד הגובה ,כדי שלא ישקע בתוך האומללות וכדי שיחווה את הכוחות והמסוגלות שלו וכדי שיחווה הצלחה
    כל אלה יחזקו מאוד את הביטחון העצמי שלו!!

ולבסוף אם כל אלה לא עוזרים , אל תזניחו בשום אופן !
    כמטפלת שנים רבות אני יודעת ,שדברים אשר לא מטופלים עלולים להחמיר ולהתדרדר ,בעיקר בתקופה כל כך רגישה כמו גיל ההתבגרות. 

אם כך במידת הצורך- פנו למטפל מומחה ,שיעזור לכם ,ההורים ,בהדרכת וייעוץ ובמקביל יעזור לבנכם להשלים עם האובדן ,להשיג ביטחון עצמי גבוה  ולפתח יכולות מגוונות -כל זאת כדי שימשיך ולהתבגר בצורה תקינה ויהפוך לבוגר מוצלח ומאושר בחייו. 

אני מאחלת לך לבנך ולכל המשפחה חיים מסופקים ומאושרים
    שלך אילנה
    אילנה חיון-צדיק| התחלות חדשות בחיים
    שחרור מפחדים ויצירת ביטחון עצמי גבוה- לחיים משוחררים ומאושרים.

כוכבה יקרה שלום ,
    שאלה: את אומרת שבנך נמוך מאוד- מה זה נמוך מאוד ? 
    האם זה באמת מאוד נמוך לכל הדעות וגובל בננסות?
    או האם זה נמוך יחסית לגבוהים בסביבתכם? 
    אני חושבת שזו שאלה חשובה- כדי לקבל קצת פרופורציות ולא להעצים את מה שלא צריך.

בכל מקרה הבשורה הזו עבור בנך היא קשה וכואבת ואני מניחה שהיא פוגעת בדימוי הגוף שלו ובביטחון העצמי שלו מדובר בנער שהופעתו החיצונית כמו כל מתבגר מאוד חשובה לו בתקופה הזו 

אפשרי לו את הזמן להתאבל על האובדן ולהרגיש את רגשות הכאב זה רצוי וזה טבעי 
    אם הוא רוצה להיות לבד אפשרי לו זאת 
    היי אמפתית לרגשותיו ושקפי לו אותם :את יכולה בהחלט להיות ישירה ולומר שאת רואה ומבינה כמה עצוב לו וקשה לו וכו'..
    אמרי לו גם שאת כאן כדי להקשיב לו אם ירצה

קודם כל האמינו בלב שלם שהכול בסדר ויהיה בסדר למרות הגובה 
    כוכבה ,גובה הוא חשוב אך לא הכי חשוב והוא גם אינו אחראי להצלחה בחיים ,לאושר ,ליחסים חברתיים מהנים ומתגמלים או לזוגיות טובה.- את כל אלה בסופו של דבר בנך ימצא .

יש אנשים נמוכים, שטוב להם והם מצליחים ומאושרים בחייהם ,לא כי הם מרוצים מכך שהם נמוכים (ואולי עדיין כואב להם על כך ) אלא משום שהם בטוחים בעצמם ומאמינים שיש להם תכונות ויכולות שיכולות לפצות ולחפות על החיסרון הגובה, ומשום שהם מאמינים שהמעשים שלהם הם שקובעים בסופו של דבר איך יראו חייהם. 

הייתי מאוד רוצה בשבילכם ובשביל הבן שתאמינו בדברים הללו מכל הלב ואני בטוחה שאמונה זו שלכם תקרין גם על הילד שלכם והוא ידבק בה זו ויאמין בה גם הוא.

אני גם מציעה לחזק את היכולות המגוונות של הילד שלכם ולשקף לו את הכישורים וההצלחות שלו (אל תעשו זאת בהגזמה ,כדי שיראה טבעי)

כמו כן עודדו אותו להיות פעיל בתחומים השונים בחיים: כגון חיים החברתיים ,חוגים ועוד ועוד ,
    כדי שילמד ,שיש עוד דברים בחיים מלבד הגובה ,כדי שלא ישקע בתוך האומללות וכדי שיחווה את הכוחות והמסוגלות שלו ,כדי שיחווה הצלחה – כל אלה יחזקו מאוד את הביטחון העצמי שלו!!

כמטפלת שנים רבות אני יודעת ,שדברים אשר לא מטופלים עלולים להחמיר ולהתדרדר בעיקר בתקופה כל כך רגישה כמו גיל ההתבגרות. 

אם כך במידת הצורך פנו למטפל מומחה שיעזור לכם ,ההורים ,בהדרכת וייעוץ ובמקביל יעזור לבנכם להשלים עם האובדן ,להשיג ביטחון עצמי גבוה  ולפתח יכולות מגוונות -כל זאת כדי שימשיך ולהתבגר בצורה תקינה ויהפוך לבוגר מוצלח ומאושר בחייו. 

אני מאחלת לך לבנך ולכ המשפחה חיים מסופקים ומאושרים
    שלך אילנה

כוכבה יקרה לגבי מתבגר נמוך קומה , הנה תשובתי- בהצלחה
    כוכבה יקרה שלום ,
    נראה שהבשורה הזו עבור בנך היא קשה וכואבת ואני מניחה שהיא פוגעת בדימוי הגוף שלו ובביטחון העצמי שלו בסופו של דבר מדובר בנער ,שהופעתו החיצונית ,כמו כל מתבגר ,מאוד חשובה לו בתקופה הזו .

הנה העצות שלי אלייך:
    אפשרי לו את הזמן להתאבל על האובדן ולהרגיש את רגשות הכאב -זה רצוי וזה טבעי .

אם הוא רוצה להיות לבד ,אפשרי לו זאת. 

אמרי לו גם, שאת כאן כדי להקשיב לו אם ירצה.

האם יש מישהו במשפחה במורחבת או בין החברים איתם הוא פתוח ויכול לדבר?

קודם כל האמינו בלב שלם שהכול בסדר ויהיה בסדר למרות הגובה .

כוכבה ,גובה הוא חשוב אך לא הכי חשוב והוא בוודאי אינו אחראי להצלחה בחיים ,לאושר ,ליחסים חברתיים מהנים ומתגמלים או לזוגיות טובה.- את כל אלה בסופו של דבר בנך ימצא .

יש אנשים נמוכים, שטוב להם והם מצליחים ומאושרים בחייהם ,לא כי הם מרוצים מכך שהם נמוכים (ואולי עדיין כואב להם על כך ) אלא משום שהם בטוחים בעצמם ומאמינים שיש להם תכונות ויכולות ,שיכולות לפצות על החיסרון הגובה, ומשום שהם מאמינים, שהמעשים שלהם -הם שקובעים בסופו של דבר איך יראו חייהם. 

הייתי מאוד רוצה בשבילכם ובשביל הבן ,שתאמינו בדברים הללו מכל הלב
    ואני בטוחה ,שאמונה זו שלכם -תקרין גם על הילד שלכם והוא ידבק בה ויאמין בה גם הוא.

כדי שילמד ,שיש עוד דברים בחיים מלבד הגובה ,כדי שלא ישקע בתוך האומללות וכדי שיחווה את הכוחות והמסוגלות שלו וכדי שיחווה הצלחה
    כל אלה יחזקו מאוד את הביטחון העצמי שלו!!

כמטפלת שנים רבות אני יודעת ,שדברים אשר לא מטופלים עלולים להחמיר ולהתדרדר ,בעיקר בתקופה כל כך רגישה כמו גיל ההתבגרות. 

אם כך במידת הצורך- פנו למטפל מומחה ,שיעזור לכם ,ההורים ,בהדרכת וייעוץ ובמקביל יעזור לבנכם להשלים עם האובדן ,להשיג ביטחון עצמי גבוה  ולפתח יכולות מגוונות -כל זאת כדי שימשיך ולהתבגר בצורה תקינה ויהפוך לבוגר מוצלח ומאושר בחייו. 

אני מאחלת לך לבנך ולכל המשפחה חיים מסופקים ומאושרים
    שלך אילנה

גובה נמוך

המון תודה לך

חן חן כוכבה ובהצלחה
    חן חן כוכבה ובהצלחה
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.