חרדה וטיפול

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    חרדה וטיפול

שלום,

אני מטופל כבר מספר שנים בתרופות פסיכיאטריות נוגדות אובססיביות וחרדה. במהלך 2.5

השנים האחרונות הצלחתי להתמודד עם הלימודים האקדמיים (למרות חרדה משמעותית מלימודים) בזכות הסיוע התרופתי.

בקיץ האחרון החליפו לי תרופות בגלל תופעות לוואי, ומאז אני לא מצליח לתפקד. עזבתי את הלימודים בשל התגברות החרדה מהלמודים, היה לי כבר התקף חרדה מספר פעמים בזמן הלימודים והיעדר יכולת להתמודד.

רציתי לדעת האם קיימים סוגי טיפול פסיכולוגיים שבזמן קצר (יחסית…מספר חודשים הכוונה) יכולים להביא לשיפור משמעותי? האם יש טיפולים "ממוקדים" לחרדה מועצמת הקשורה למשהו ספציפי?

יש לציין, כי עומדים לרשותי רק 30 מפגשים מסובסדים, וחשוב לי לדעת האם מדובר במספר מפגשים מספיק לטיפול כנ"ל, או שמא מדובר במעט מפגשים? פשוט אין לי אפשרות לשלם מחיר מלא… אודה לכל עצה בעניין.

תודה! 

חרדה וטיפול
    ירצל שלום,

מדבריך משתמע, שהתרופות הקודמות אכן סייעו לך, בניגוד לתרופות החדשות. נראה לי, שיש מקום שוב לבדוק את נושא התרופות, כדי להגיע לתרופות שיסייעו לך, מבלי שיגרמו לתופעות לואי.

באשר לטיפול – כשאדם במצוקה כלשהי, בוודאי עקב חרדה ונטיות אובססיביות – אני תמיד ממליצה לנסות בנוסף לטיפול תרופתי גם טיפול פסיכולוגי.

אין לדעת מראש את זמן הטיפול הדרוש לטיפול, שכן זה תלוי במטופל – לכל אדם יש את הקצב שלו שבו הוא עובר תהליך טיפולי.

ובאשר לשיטת טיפול – אכן יש שיטות טיפול שונות, ביניהן שיטת טיפול ממוקד קצר טווח, אך גם פה, אין לדעת מראש אם זהו הטיפול המתאים לך.

אולי, מאחר ונושא התשלום לטיפול הוא חשוב לך, כדאי שתנסה מספר פגישות של טיפול ממוקד קצר טווח כמו 'טיפול קוגניטיבי -התנהגותי 'ותראה בעצמך אם אתה מפיק מכך תועלת.

תוכל תמיד לעבור לטיפול בשיטה אחרת, כמו טיפול שיורד יותר למניעים של מצוקתך – אם כי יש בהחלט סבירות, שטיפול זה יצריך זמן ממושך יותר מאשר 30 פגישות.

אך יש מקומות, שהתשלום לטיפול פסיכולוגי בהם הינו זול יותר מאשר הטיפול הפרטי:

–          קליניקות של סטודנטים לפסיכולוגיה קלינית לתואר שני בכל האוניברסיטאות.
    –          "טנא טיפול אפשרי" (ניתן למצוא אותו באינטרנט לפי שם זה),
    –          כן קליניקות באוניברסיטאות כמו תל-אביב, חיפה, ירושלים ובר-אילן.

בהצלחה!

דבי.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.