סביב גיל 40 ומתנהג בערך כמו 20 האם זו בעיה פסיכולוגית?

עמוד הבית פורומים פורום פסיכולוגים סביב גיל 40 ומתנהג בערך כמו 20 האם זו בעיה פסיכולוגית?

• This topic has תגובה 1, משתתף 1, and was last updated לפני 4 שנים by
    סיון פלג
    מנהל הפורום
    .
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    סביב גיל 40 ומתנהג בערך כמו 20 האם זו בעיה פסיכולוגית?

אני לא יודע מאיפה להתחיל אבל אני מרגיש קצת מוזר בסביבה שלי…אני קרוב לגיל 40 אין לי זוגיות וזה לא ממש חסר לי גם(היה לי בעבר קשר אחד משמעותי של כמה שנים שהסתיים באכזבה גדולה).אין לי עבודה קבועה או איזשהוא עתיד מקצועי(הפסקתי תואר באמצע) וגם זה לא ממש מציק לי.אני כאילו מתנהל בערך כמו בגיל 22-25 שהייתי אחרי הצבא בסבבה עדיין חשוב לי מאוד חברים,בילויים מוזיקה אני מתחבר גם מאוד לשיעורי תורה לנפש אבל כל פגישה שלי עם חברים מהתיכון מרגישה לי לא נוח-הם כבר בעלי משפחה ילדים בעבודה קבועה ואני מנסה להבין אולי משהו אצלי דפוק שאני לא במסלול של רוב בני גילי???

מתבגר נצחי

יואל קודם כל תודה על השאלה. אתה מעלה סוגיה כבדת משקל בעולם הפסיכולוגיה: מהם גבולות הגזרה של נורמה חברתית והאם אלו משקפים בריאות נפשית? יש פרמטר נוסף שיש לשלב בכדי להבין אם קיימת בעיה כפי שאתה שואל, והיא – האם אני סובל מהמצב? אתה לא נשמע סובל אלא רק כאשר עושה את ההשוואה החברתית. יש לי הרבה מאוד מה לחפור בנושא 😉 אבל נראה לי שזו נקודה טובה לעצור בה, ולחשוב אם מתאים לך לחפש מטפל ולהתחיל להכיר את עצמך מחדש דרך טיפול. זה יכול להיות מאוד רלוונטי.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.