איך ניתן להתמודד?

עמוד הבית פורומים פורום פסיכולוגים איך ניתן להתמודד?

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    איך ניתן להתמודד?

שלום, מזה שנים שאני כבר מתמודדת (לפחות מנסה) עם משברים שונים (טראומה, אובדן ועוד הרבה ארועים בדרך שרק הולכים ומצטברים). זה נהיה מכביד וזה כבר בא לידי ביטוי בנזק בריאותי ודכאונות. אני יודעת שזה לא מצב שיכול להימשך, בעיקר כי הפן הבריאותי משלם מחיר כבד, ולכן ניסיתי להיפתח ולבדוק אופצייה של לפנות למישהו. למרות הרצון אני רק רואה שזה כנראה לא משהו שאני אעשה. קשה לי מאד לעשות צעד כזה ולסמוך על מישהו. כל פעם שאני נכנסת לכרטיס של מישהו בתחום הוא ישר לא נראה לי מתאים ואני פוסלת. אני לא טיפוס סומך וקשה לי לתת אמון במישהו. מלבד זאת גם אין לי את האפשרות הכלכלית ולכן זה נכון לעכשיו לא אופצייה (אני יודעת שיש אפשרות דרך הקופה, אבל שם אין חיסיון מלא ולכן זה לא רלוונטי. מצאתי גם מקום שכן מציע מחיר מוזל יותר, אך גם בזה יהיה קשה לי לעמוד כלכלית, וכן ראיתי שהמטפלים שם בעיקר מתמחים). השיקול הכלכלי והאי אמון כרגע מונעים ממני לעשות משהו בנושא. 
    הבעייה שכרגע מלבד כל זה, אני בחשש ממשהו נוסף ואשמח להתייעץ מה נכון לעשות. אני כרגע בתהליך של קבלת אפוטרפוס על הורה. האישור צריך להתקבל בקרוב וזה משהו שמאד מטריד אותי. אנחנו כרגע גם בתהליך ניהול נכסים של ירושה ולאחר קבלת האישור אני זו שאייצג את הצד שלנו במו"מ על הנכסים. לצערי שאר היורשים ואנחנו לא מסכימים בנושא החלוקה, ולכן אני יודעת שאני עתידה להיכנס למחלוקות. מאחר ושאר הצדדים הם המשפחה הכי קרובה לי והיחידים שנותרו לי אני ממש לא רוצה להתעמת איתם. הקשר איתם חשוב לי מאד. מצד שני אין לי אפשרות לוותר בנושא, שכן לנו חשוב לקבל את חלקנו. זה כסף שאנו זקוקים לו לצורך הוצאות רפואיות. בדקתי את הנושא בפן המשפטי ולצערי זה או שכולם יסכימו לחלק את הרכוש, מה שהשאר לא רוצים, או לחייב אותם ע"י צו בית משפט, וזה משהו שאני לא רוצה להגיע אליו וליצור עימות במשפחה, שכן אני לא יכולה לסכן את הקשר עם המשפחה היחידה שנותרה לי. ברור לי שברגע שהאישור יתקבל כל המחלוקות יעלו ואני יודעת שלי אין את הכוחות להתמודד עם זה. לצערי אין מי שיוכל להיות אפוטרפוס חוץ ממני, כך שזה משהו שאני חייבת לעשות. אבל זה מטריד אותי מאד ועם כל יום שעובר אני נכנסת יותר לחרדה מהנושא. זה לא משהו שניתן למנוע, כי בסוף אצטרך להתעמת עם הנושא. אשמח לפחות לעצה איך ניתן להתמודד עם זה. . תודה 

ירושה

הי, האם ניסיתם לפתוח את האפשרויות השונות בשיח משפחתי בו הצדדים נוכחים? האם אלו השערות שלך שעתיד להיות קושי בחלוקת הירושה? אני מבין שאת מתמודדת עם לחצים רבים מזה תקופה ממושכת ושהאנרגיות להתמודד כבר נראות לך דלות. וגרוע מכל, נשמע שאת מרגישה לבדך בכל ההתמודדויות. האם יש לך בן זוג או מישהו בעולם לקבל ממנו עזרה? את צריכה לדעתי להחזיק את 2 החלקים שציינתי – (1) מישהו להחזיר איתו את ההתמודדות, גם רגשית, גם להתייעץ בנושאים המורכבים שעולים בתהליך האפוטרופסות (אולי זויות חדשות שאת לא רואה אפשר לראות מהצד?). (2) להתחיל ליצור שיח סביב הנושאים הבעייתיים לפני שהם הולכים ומסתבכים. ככה תדעי איפה את עומדת. והמתח של הציפיות השליליות יתאזן לנוכח המציאות שתתגלה בפועל. אני מקווה שלא יהיה קשה כפי שאת צופה. קחי את כל התרחישים השליליים ותבחני אותם באופן אובייקטיבי. נשמע כמו דרך לא פשוטה, מאחל המון בהצלחה 🙂

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.