טיפולים אלטרנטיביים

טיפולים אלטרנטיביים

שלום סגולה, שוק הטיפול מוצף במגוון מטפלים.כל אחד בימינו יכול לטעון שהוא מטפל בעזרת x. אמנם רק פסיכולוג קליני הוא מטפל אשר הוסמך על ידי משרד הבריאות ומשך הכשרתו מעל 10 שנים. אני לא בעמדה לקבוע מי מהטיפולים האלטרנטיביים או המטפלים הללו שרלטן. זה פשוט עניין של לקחת סיכון מסויים. מן הסתם יש גם פסיכולוגים שלא מעניקים טיפול נאות. אך מכיוון שהמקצוע מעוגן בחוק, והפסיכולוג מחזיק ביטוח רפואי, לפחות זה אומר שיש לו אחריות משפטית על תחום עיסוקו.
לגבי פרחי באך. אני יכול להגיד בצורה הכי פשוטה שיש כבר 20 שנים בכל בית מרקחת תמציות פרחי באך וזה לא חדש. זה מרגיע. אבל כמו כל תכשיר חיצוני שמסייע בהרגעת הגוף בלבד, צריך לשלב טיפול שמסייע באספקט הקוגניטיבי, ולספק כלים להרגעה עצמית כמו תרגילי נשימה. אגב אגב, בתור פסיכולוג אני חושב שחרדה מדבר ספציפי עשוי בהחלט לשקף מבנה אישיותי חרדתי. כך שבין אם זה קורונה, או כל אירוע חיים משמעותי אחר – ההשפעה היא עוצמתית. לכן הייתי מציע לשקול טיפול פסיכולוגי שמכבד את האדם, לא מנסה לשפוט את התחושה של החרדה כשגוייה, אלא כביטוי לתפיסה של איום. ומנסה להבין לעומק את הסיבה שהאדם מתקשה להכיל תחושות אלו. בלי להסתכן בטיפולים לא מוכרים בשיטות עלומות.