"עזרה לאחותי"- תשובה

"עזרה לאחותי"- תשובה

שלום לך just me 79 '
את מתארת קשיים רגשיים ותפקודיים אצל אחותך,
את אוהבת את אחותך ובצדק את דואגת לה ,את רואה את הפוטנציאל שלה וכואב לך על ההחמצה

זו באמת דילמה עבור אנשים ,הקרובים לבוגר ,שזקוק מצד אחד לטיפול ומסרב לקבל אותו מצד שני וכך הרצון לעזור שלכם מתנגש עם הסירוב שלה לקבל עזרה ומייצר את חוסר האונים והתסכול שלכם לגבי אחותך.

מהתיאור שלך נראה שאחותך סובלת מקשיים רגשיים וגם תפקודיים וחוסר ביטחון עצמי אשר מקשים עליה לממש את הפוטנציאל שלה בתחומים שונים כמו מערכות יחסים חברתיות ,זוגיות ואולי גם קריירה
(אני לא חושבת שהיא א-מ ינית אלא שהיא מאוד פוחדת מקשרים בכלל וקשרים זוגיים ואינטימיים בפרט)

אפשר שאחותך חוותה חוויות קשות ואפילו טראומות ,שגורמות לה לסבל והיא באמת זקוקה לטיפול אבל כדי ששינוי יתרחש צריך מוטיבציה פנימית, לכן אחותך צריכה לרצות לטפל בעצמה ולשנות

נראה לי שכיום היא מאוד פוחדת מטיפול ומלפגוש ולהתעמת  עם תכנים פנימיים קשים וכואבים במסג' הטיפולית.

הצעות שלי:
*הייתי מציעה לך להמשיך לנסות, לשכנעה לטיפול  ובעיקר להתעניין בשלומה ,

*אולי לגייס אדם נוסף קרוב לה ,שבו היא מאמינה ,שגם הוא ידבר איתה

*הייתי מנסה לברר מה היה קשה או לא נעים בטיפול שהייתה בו ואיך הרגישה עם
המטפל/ת ואולי על בסיס המידע שתקבלי תוכלי להציע חלופות טובות יותר,

* אולי תוכלי להפנות אותה לאתרים של מומחים לשחרור מפחדים וטראומות
,חסמים רגשיים וכד , אולי יהיה לה יותר קל מבחינה נפשית לקרוא וכך לעלות א המודעות לגבי עצמה

*אחותך בת 30 והיא מתגוררת בבית הורייך, יכול להיות שאם תגור מחוץ לבית היא תאלץ להתבגר , להתמודד עם המציאות ,להיות יותר מודעת למחירים שהיא משלמת בגלל הקשיים ואולי המוטיבציה שלה לטיפול ושינוי גם הם יעלו .

אני מאחלת בכל ליבי שיימצא בלב אחותך הכוח והאומץ לפנות לטיפול ולטפל בעצמה וכולי תקווה שאחותך תממש את הפוטנציאל הנפלא שלה ותזכה לחיים טובים ומאושרים

בהצלחה
שלך אילנה
 אילנה חיון-צדיק| התחלות חדשות בחיים
מומחית לשחרור מהיר מפחדים, מטראומות וחוסר ביטחון עצמי
המביאה בזמן קצר לתפקוד גבוה בכל תחומי החיים ,למיצוי היכולות ולאושר אישי. 

אילנה עובדת בשיטת טיפול ייחודית,שיטת 4 המימדים ,הכוללת גם
עבודה ישירה על התת-מודע ,המקום ממנו צומחים השינויים עמוקים ביותר
 והמהירים ביותר ,שיטה אותה למדה למאסטר (תואר שני) באונב' לסלי בוסטון ארה"ב