חיפוש עצמי

• This topic has 2 תגובות, משתתף 1, and was last updated לפני 11 שנים by אילנה חיון-צדיק | התחלות חדשות בחיים.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • תגובות
    חיפוש עצמי

שלום לך אילנה וברכות על הפורום..
    ביתי הינה חיילת משוחררת – ילדה מדהימה אך סגורה ומופנמת מאוד – לא היה לה חבר אף פעם ולא יצאה עם מישהו מלבד אולי פעמיים ואמרה שזה לא זה ,הוא רק ידיד . בצבא הייתה מפקדת של טירוניות ושם הכירה מלא בנות והיא התאהבה בבחורה כך לדבריה אך מעולם לא היו לה יחסים אינטימיים איתה , היא היום אינה יודעת לאן היא שייכת?? לא חוותה מיניות עם אף צד והיא טוענת שהיא רוצה להיות עם הבחורה שפגשה בצבא וטוענת שאינה נמשכת לגברים. לפי דעתי היא הולכת על הנמצא ולא רוצה להתמודד עם יציאות והתחלות חדשות. אני לא יודעת איך להתנהג איתה ומאוד קשה לי עם העובדה הזאת. אני מרגישה שגם היא אומללה שכן החברה הזאת רוצה ולא רוצה אותה . מה עלי לעשות האם לדרבן אותה ללכת איתה או לנסות בכל תוקף להניאה אותה ממנה ושתנסה גם את הצד השני. אין לי מושג אבל נראה לי שקשה לה מאוד ליצור קשרים . אני ממש מיואשת וחרדה לה מאוד.
    אשמח לעזרה תודה והמשך יום נפלא

רונית, תודה על הברכות, אני שמחה שאת כאן כדי לשאול ולהיעזר
    רונית יקרה ,
    תודה על הברכות, אני שמחה ,שאת כאן כדי לשאול ולהיעזר.
    מדברייך נשמע שיש לך ילדה מדהימה, אשר מחפשת את זהותה המינית, 

אפשר שבתך מבולבלת מבחינת זהותה המינית והיא באמת אינה יודעת למי היא נמשכת- האם לנשים או לגברים .
    ואפשר שהיא חשה במובהק משיכה לנשים. 

כמי שעוסקת רבות עם מתבגרים אני יודעת, שכל תהליך ההתבגרות אינו קל 
    והוא עוד יותר מורכב וכואב ,לאלה המתמודדים עם זהות מינית לא ברורה או חד מינית.
    במקרה של זהות חד מינית -הם זקוקים לזמן לעכל ולהשלים עם הזהות המינית שלהם.

רונית ,נראה שאת מאוד אוהבת את בתך ודואגת לה וכמו כל אימא טובה את שואלת מה עלייך לעשות כדי לעזור לה .

כמה עצות לי אלייך 
    גם אם זה מבלבל וכואב לך ,הביני ,שזהותה המינית של בתך היא עניינה האישי בלבד. 

כמו כן אני מניחה ,שלא קל לבתך בתקופה הזו והיא זקוקה לאהבתך ,לקבלה שלך ללא תנאים ולתמיכתך בלי התערבות מצדך ובלי לנקוט עמדה-
    זהו התפקיד החשוב העיקרי שלך -להיות שם בשבילה, אוהבת ותומכת. 

מתבגרים וצעירים זקוקים למרחב פרטי –אישי כדי לעשות את תהליך ההתבגרות שלהם ולגבש זהות ,תוך כדי החיים ותוך כדי ניסוי וטעייה-  ההורים והסביבה אמורים לעזור להם בכך ,שהם מאפשרים להם לעשות זאת בעצמם ובקצב שלהם .

אם כך עודדי את בתך למצוא את דרכה ואת הזהות המינית שלה בעצמה וסמכי עליה ,שהיא תדע לעשות זאת .

אין לי ספק ,שבתך המקסימה בסופו של דבר תגבש לה זהות מינית , שעמה היא תחוש שלמה ומאושרת -אמן !

בהצלחה רונית, אני מקווה שעזרתי

אילנה

מיכל יקרה, תודה על הפרגון, את שואלות 2 שאלות ,הנה תשובתי
    מיכל יקרה 
    את שואלת 2 שאלות 
    *האחת לגבי פחד משינוי בהקשר של קידום בעבודה
    *והשניה לגבי שינוי מעמדך בקרב העמיתים לעבודה ומן הסתם אני מניחה שעולה גם החשש לשינוי ביחסים בינך לבינם.

אז בואי נתחיל
    1.פחד משינוי – קידום בעבודה
    קודם כל אני רוצה לפתוח בברכות ויישר כוח על הכוונה שלך לגשת למכרז בתפקיד הניהולי באגף שלך – אני מקווה ומאחלת לך שאכן תזכי בתפקיד ,שאת רוצה וראויה לו.

אני ממש שמחה לשמוע שאת רוצה להתקדם , לממש ולבטא את הכישורים והיכולות שלך , אני מאוד מחזקת אותך על כך ,בעיני התפתחות אישית ,מימוש עצמי ומיצוי יכולות –יש להם חלק משמעותי בתחושת הסיפוק והאושר שלנו בחיים.

לגבי הפחד משינוי "ברוכה הבאה לעולם האנושות" ,את נמצאת בהחלט במקום טוב באמצע  (: 

רובנו הגדול מצד אחד מפחד משינויים וזקוק למוכר והבטוח  ומצד שני שואף להתפתח ולשנות-ככה אנחנו, חיים במין קונפליקט קיומי תמידי .

אבל אם אנו אנשים בוגרים ומפותחים אנו נתמודד עם הקונפליקט הזה , עם חוסר הביטחון העצמי  והפחד משינוי (שהוא לגיטימי ומובן ,ושאותו אנו חשים באופן טבעי )ונעשה כדי להתפתח ולהתחדש. 

2.חשש משינוי היחסים עם העמיתים בעבודה על רקע שינוי תפקיד ומעמד בעבודה
    מיכל, את מעלה שאלות ורגשות שהן טבעיות ונפוצות במקרה של שינוי סטאטוס בעבודה והפיכה לסמכות על אנשים ,שעד לא מזמן היית עמיתה שווה להם .

אני מניחה שעולות חששות וחוסר ביטחון של איך יקבלו אותי? והאם יקבלו את סמכותי? ,איך פתאום אשנה פאזה ואתנהג אחרת? וכד'

כל שינוי מעלה חששות וחוסר ביטחון  ומצריך התארגנות חדשה של כל הסובבים, 
    אבל ככה זה -בחיים קורים לנו הרבה מאוד שינויים כפויים ויזומים ואנו נאלצים להסתגל אליהם ועושים זאת בד"כ בצורה טובה .

התחלה חדשה כמו כל התחלה חדשה -היא מאתגרת לכולם, גם לך ולגם לסובבים אותך ,אך אחרי תקופת מה כולם משתלבים ומסתגלים ומתרגלים לשינוי .

אני בטוחה וסומכת עליך ,שגם את למרות החששות הטבעיים ,תסתגלי ותתרגלי לשינוי במעמדך בעבודה על כל מה שכרוך בכך , ואני בטוחה ,שזה מה שיקרה גם לעמיתים שלך .

מאחלת שתזכי בתפקיד שתצליחי בו ותתרמי 

הרבה סיפוק ואושר
    שלך אילנה
    אילנה חיון-צדיק| התחלות חדשות בחיים
    שחרור מפחדים ויצירת ביטחון עצמי גבוה- לחיים משוחררים ומאושרים.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.