חרדות והכנסת כלב למשפחה

עמוד הבית פורומים פורום פסיכולוגים חרדות והכנסת כלב למשפחה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    חרדות והכנסת כלב למשפחה

אילנה שלום,
    הבן שלי בן 10.5 סובל מחרדות ופחדים שמתבטאים לפעמים בלילות "לבנים" ופחד תמידי להישאר לבד גם בשעות היום, לפעמים גם חווה התקף חרדה שמישהו בבית ושומע צעדים (בתקופות קודמות יותר זה היה עכבישים ונחשים) אנחנו בטיפול פסיכולוגי כבר כשנה ויש לנו התקדמות ענקית בתחום החברתי שגם היה בעייתי ובנוסף יש לו קשב וריכוז ומטופל ע"י רטלין.
    בשל פחדיו ורצוננו העז להימנע מכדורים נוספים פסיכוטיים (הפסיכיאטרית המליצה לנו לתת לו) החלטנו להביא כלב שייתן לו ביטחון ותעסוקה. בנתיים הכל טרי וחדש ועדיין לא נשאר לבד אך ישן בלילה יותר טוב.

הבעיה היום היא: שאחותו בת 8 שתמיד מתנהגת למופת, מפחדת מהכלבה שהבאנו ונועלת את עצמה בחדר ומבקשת ליווי לכל מקום בבית…לנו זה נראה כמו תשומת לב שחסרה לה ואנחנו מנסים ממש למלא לה אותה וגם יושבים איתה עם הכלבה לליטוף (היא די אוהבת אותה אבל אומרת שהיא לא יכולה איתה ורוצה לגור בבית אחר)  בתוך תוכה היא מנסה להתגבר אבל כשהכלבה מקפצת או נובחת (בת חודשיים -קטנה) היא מפחדת מאוד. הבטחנו לה מתנה גדולה אם תתגבר על הפחד…….. האם זה משהו שיכול לעבור לה והיא תתרגל? האם צריך לתת לזה תשומת לב או להתעלם?

מיכל יקרה הנה תשובתי לשאלתך על חרדות והכנסת כלב למשפחה, בהצלחה

מיכל

קודם כל טוב שאת מטפלת בילד ובילדה – יישר כוח
    אני מבחינה שיש לא מעט חרדה בבית אצל הבן והבת
    האם את יודעת מה השורש של חרדה זו ?
    האם אתם ההורים חרדתיים?
    האם חלו איזה שינויים או משברים במשפחה שלא טופלו מספיק ?
    ואולי פשוט הילדים נולדו מאוד רגישים וחרדים – כדאי לבדוק את כל זה.

בטיפול בחרדה אני ממליצה בחום על שילוב של טיפול קוגניטיבי התנהגותי , הרפיות ודמיון מודרך וטיפול רגשי באמצעות חוויה ויצירה במידה ושורש החרדה הוא רגשי 
    אני אישית עובדת עם מתבגרים בגיל ההתבגרות ועם מבוגרים בשיטות הללו והן מביאות לתוצאות מעולות!!! 

מאוד קשה לחיות עם יצור שהוא כל כך מפחיד אותך בתוך בית אחד לכן טוב שאתם מתייעצים ורוצים לטפל שכן  חרדות יכולות להחמיר ללא טיפול מתאים.

כמה עצות:
    1. קנו ספרים לילדים שמטפלים בנושא של פוביות מחיות –זה מצוין
    2.לכו לספריה ואו לגוגל והוציאו מידע על כלבים -מידע הוא כוח ,כך היא תלמד להכיר את הכלב בצורה הרבה יותר נכונה ומציאותית.
    3. נסו לחפש באינטרנט או בחנות פיזית וקנו קלטת להרפיה וטיפול בדמיון מודרך לטיפול בפוביה לכלבים ,המתאימה לילדים והיעזרו בה כדי לעזור לילדה
    4. עודדו אותה לבטא את הפחד שלה דרך ציור או סיפור או כל דרך חווייתית -יצירתית אחרת
    5.אם לא עוזר פנו לייעוץ ולטיפול בפוביה הזו

בהצלחה מיכל יקירתי והמון אושר

אילנה חיון-צדיק| עיצוב התחלות חדשות בחיים
    מומחית לשחרור מהיר מפחדים, טראומות וחוסר ביטחון עצמי
    המביאה בזמן קצר לתפקוד גבוה בכל תחומי החיים ולאושר אישי. 

אילנה עובדת בשיטה ריפוי ייחודית 4 מימדית -לתכנות התת- מודע
    אותה למדה למאסטר (תואר שני) באונב' לסלי בוסטון ארה"ב
    טיפולים פרטניים |סדנאות |הרצאות- 0545798599

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.