myshrink.co.il

פורום פסיכולוגים

מנהלי הפורום:
סיון פלג
סיון פלג
פסיכולוג (מ
הודעות רלוונטיות מהפורום:
חיסיון
20/01/2021 00:55 מבין את החשש. שאלה טובה. נתחיל: חיסיון וחובת המטפל בשמירה על סודיות היא ערך
מפגש עם חברה
25/04/2021 06:08 אנחנו גרות באותה עיר וכשאנו נפגשות לעתים באירועים אנחנו חומקות זו מזו אך בס
בעיה רגשית
20/02/2021 23:09 לא נדיר שילדים עם יכולות גבוהות בתחום הקוגניטיבי יראו פער ביחס לחלק הרגשי.
חיסיון - חידוד השאלה הקודמת
26/01/2021 19:23 סיון שלום ותודה על המענה. חשוב לי רק לוודא משהו במה שכתבת, ושאלה נוספת שלא
כניסה לפורום

גיל ההתבגרות - דרכי התמודדות

מהי משמעות "נעורים"? ההוראה המקורית של "נער": לנענע ולהשליך מעליו... שליטה עצמית ומשמעת דומות עליהם כעול, ובשאיפתם לעצמאות ינערו עול זה  מעליהם...אך עצמאות זו היא השורש של  האישיות המוסרית של העתיד (רש"ר הירש, בראשית ט, כא) המטלה..


זוגיות פרק ב' - הקשיים הפסיכולוגיים

ישראלים רבים בעידן המודרני בוחרים להיפרד, כל אחד מסיבותיו, מבני הזוג להם היו נשואים מזה שנים או אשר היו עימם במערכת יחסים מחייבת זו או אחרת, הקימו משפחה, הביאו ילדים לעולם ועברו יחד כברת דרך ארוכה. הסיבות לפרידה בין בני זוג הן רבות ומגוונות – חלקן על בסיס אישי ונובעות מחוסר נוחות ונחת בקשר..


חרדה חברתית - מה זה ומה עושים?

חרדה חברתית - מה זה ומה עושים? האדם מוכר כישות חברתית, הוא לא יכול לנהל את חייו בנפרד מן החברה, הוא לא יכול להיות לבד, ללא בני משפחה, בן או בת זוג, חברים, מכרים. הוא צריך להיות בתקשורת עם אנשים אחרים על מנת ליצור, על מנת להשפיע, על מנת ליהנות, ומן הסתם על מנת לחיות חיים שלמים ובריאים. אך יש אנשים שנמצאים במאבק פנימי, שכן הם..


חרדה בעקבות טראומה

טראומה הוא המונח המקצועי בו סגל הרפואה משתמש כדי לתאר חבלת גוף שנגרמה מגורם חיצוני. כמו הגוף גם נפש האדם יכולה להיפגע, להיפצע ולהישבר. במיוחד במצבים קשים איתם האדם לא רגיל להתמודד. מצבים שגורמים לפגיעה שכזאת בנפש נקראים מצבים טראומטיים, דוגמה למצבים אלה הם: שרפות, תאונות, קטטות, ועוד. כל מצב קיצוני..


האם טיפול זוגי מתאים לכם?

כיצד תדעו האם גם אתם זקוקים לסיוע וייעוץ מקצועי של מטפל/ת זוגי?  זוגיות היא מושא לתשוקתם של רבים אשר כמהים לאהוב ולהיות נאהבים, וזאת לצד הצמדות לנורמות חברתיות המכוונות לנישואים, ילדים וניהול חיים הנתפסים בעיני הכלל כנורמטיביים. הפתיחות והחשיפה שהביאה אתה רשת האינטרנט תוך דגש על הרשתות..


לימודי פסיכולוגיה – תנאי הקבלה המלאים באוניברסיטאות

לימודי פסיכולוגיה – תנאי הקבלה המלאים באוניברסיטאות   לימודי פסיכולוגיה הינם מהמרתקים ומבוקשים בישראל לעתיד כמטפל, חוקר, יועץ ועוד במקצועות מאתגרים יום יום ומתגמלים מאוד כלכלית   לימודי פסיכולוגיה נחשבים לבין המקצועות המבוקשים ביותר בישראל ולכן אין זה פלא כי תנאי הקבלה די גבוהים באשר לקבלה ללימודים או המשך אל לימודי פסיכולוגיה לתואר שני..


הדרכת הורים - המדריך המקיף באינטרנט

הדרכת הורים - המדריך המקיף באינטרנט הדרכת הורים הינה הזדמנות מצויינת להורים מתלבטים להפגש עם איש מקצוע ולקבל תמיכה, ייעוץ והכוונה בנושאי גידול וחינוך הילדים   הקמת משפחה הינה עסק לא פשוט המלווה בשמחה ואושר אך גם בלבטים, קשיים והתמודדויות שונות בין ההורים לילדים עם רצונות וצרכים מגוונים ומשתנים. בישראל עשרות יועצים ואנשי מקצוע..


קלינאות תקשורת – ככה עוזרים לילדים

קלינאות תקשורת – ככה עוזרים לילדים תחום קלינאות התקשורת לא מקבל את ההכרה המגיעה לו: מדובר במקצוע שיכול לעזור לאבחן ולטפל בבעיות אצל ילדים בגילאים מוקדמים ולשפר את איכות חייהם קלינאות תקשורתהוא תחום פרא-רפואי שאמון על אבחון וטיפול של ילדים ומבוגרים עם בעיות בהגייה, בהבנה או בהבעה של שפה מדוברת ולא-מילולית. התחום עוסק במקור ההפרעות..


פסיכולוגים - איך דמיון מודרך יכול לעזור לכם

פסיכולוגים - איך דמיון מודרך יכול לעזור לכם זיכרון טראומתי יוצר אצלנו לא פעם חרדה או פחד שמונע מאיתנו לתפקד או להיכנס לתהליכים שיכולים לעשות לנו טוב. לו רק היינו יודעים כיצד להתמודד איתם הכל היה נראה אחרת   אומרים שההבדל בין חרדה לפחד הוא, שחרדה היא דבר שלילי שמונע מאיתנו לבצע פעולה בעוד פחד מדרבן אותנו. עם זאת הרבה אנשים מתקשים להבדיל..


פסיכולוגיה חיובית - גם פסיכולוגים יכולים להיות חיוביים

פסיכולוגיה חיובית - גם פסיכולוגים יכולים להיות חיוביים סקרים שונים מראים שיותר משבעים אחוז מהאנשים מגדירים את עצמם מאושרים, לעומת זאת, כמות הנוטלים תרופות נוגדי דיכאון נמצא בעלייה מתמדת, איך זה ייתכן ואיך הפסיכולוגיה החיובית קשורה לעניין?   שני ויכוחים גדולים מתרחשים בעולם הפסיכולוגיה בשנים האחרונות, ובעיקר החל משנות התשעים, הראשון..


עשרה דברים שחשוב לדעת על פסיכולוגים

עשרה דברים שחשוב לדעת על פסיכולוגים אומנם שנים צפיתם בטוני סופרנו הולך לפסיכיאטרית ואתם מכירים לא מעט חברים שנוהגים לבקר אחת לשבוע את הפסיכולוג שלכם, אבל בכל זאת,  הנה עשרה דברים שלא ידעתם על טיפול פסיכולוגי כל פגישה לוקחת 45-50 דקות. אומנם אתם משלמים עבור טיפול של שעה, אך למעשה הטיפול נמשך בין 45 ל-50..


פסיכולוגיה על פי פרויד ויונג

פסיכולוגיה על פי פרויד ויונג פעם פרויד, פעם יונג, פעם פרויד, פעם יונג, שר מיכה שטרית בשירו אב"מ, מה באמת קרה בין השניים?   באמצע המאה ה-19, השתנה עולם הפסיכולוגיה לתמיד, היה זה עם הולדתו של זיגמונד פרויד שהפך לימים לגדול הפסיכואנליזים ולאחד המדענים החשובים של המאה העשרים ובכלל. עשרים שנה אחריו, ב-1875..


טיפול פסיכולוגי - מי אמר שאנחנו לא נורמאליים

טיפול פסיכולוגי - מי אמר שאנחנו לא נורמאליים אחת הטענות הנשמעות במקצוע היא, שרק אנשים נורמאליים הולכים לפסיכולוג, האם גם החברה רואה זאת כך?   בעבר כאשר אנשים סיפרו שהם הולכים לפסיכולוג הסתכלו עליהם כאילו היו אנשים חולים. אומנם במהלך השנים המצב השתפר רבות, מסיבות שמיד נגיע אליהן, אך עדיין בחלקים שונים בחברה..


דיכאון חגים - לא לתת לחג לדכא אותנו

דיכאון חגים - לא לתת לחג לדכא אותנו   על פי נתונים שונים הסיכוי לסבול מדיכאון בחגים הוא כמעט 20 אחוז. עם בואו של ראש השנה , אנחנו מבקשים להסביר לכם כיצד מאבחנים ומתמודדים עם דיכאון חגים   מדי שנה, קראת תקופת חגי ספטמבר, עולות מספר הפניות למוקדי המצוקה השונים שמעניקים טיפול לאנשים הסובלים מבדידות ודיכאון. גם..


גישות שונות של טיפול זוגי

גישות שונות של טיפול זוגי אחרי שעסקנו במשמעות של טיפול זוגי, נבדוק כעת את הדרכים בהן זוגות יכולים להציל את מערכת הנישואים שלהם במהלך למעלה ממאה שנות ההיסטוריה של חקר הנפש המודרני, פסיכולוגים שונים יצרו מאות פילוסופיות טיפול שונות, והדבר נכון לגבי טיפול זוגי לא פחות. בסקר האחרון שנערך בקרב פסיכולוגים המציעים ייעוץ..


טיפול זוגי - עכשיו צריך לדבר על זה

טיפול זוגי - עכשיו צריך לדבר על זה עם נתון של כמעט שלושים אחוזים גירושים בשנה, מה הפלא שזוגות רבים בוחרים לעבור דרך מטפל זוגי, לפני שהם עושים את הצעד הסופי תרפיה בדיבור לקבוצות קטנות, כמו טיפול משפחתי או טיפול זוגי, זכו להתעניינות הולכת וגוברת מצד קלינאים וחוקרים כאחד בתחומי הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה החל מאמצע שנות..


מתי דאגה של אמא הופכת להפרעת חרדה

מתי דאגה של אמא הופכת להפרעת חרדה אמהות הסובלות מחרדת אם יוצרות מתח ומצוקה אצל הילד ועלולות להשפיע על דפוסי ההתנהגות אותם הוא מאמץ, דר' מיקי בלוך מנהל המחלקה לפסיכיאטריה אמבולטורית והמרכז לבריאות הנפש של האישה, המרכז הרפואי תל אביב מסביר מתי דאגה הופכת לחרדה אמהות דואגות לילדיהן בכל שלב בחייהם. זה מתחיל עוד בהריון ובלידה..


הפרעות אכילה - כיצד פסיכולוגים ילדים מתמודדים עם זה

הפרעות אכילה - כיצד פסיכולוגים ילדים מתמודדים עם זה לפי הערכות , 5 אחוז מבני הנוער סובלים מהפרעות אכילה. תופעות אלו מתחילות בגיל הנעורים אך יכולות להימשך גם הרבה אחרי גיל עשרים, בייחוד בכל הקשור להשפעות נפשיות של הפרעות אלו הפרעות אכילה הן כנראה קבוצת האבחנות הנפוצה ביותר בתחום של פסיכולוגית ילדים, כאשר טיפול בהפרעות אכילה והפרעות נלוות..


חרדת בבחינות - כיצד על תלמידים להתמודד עם חרדה בזמן בחינות

חרדת בבחינות - כיצד על תלמידים להתמודד עם חרדה בזמן בחינות עם תחילת תקופת בחינות הבגרות ובחינות הסיום באוניברסיטאות, אנחנו מציגים בפניכם מספר עצות כיצד להתמודד עם חרדת בחינות חרדת בחינות נפוצה בקרב 10%-15% מהאוכלוסייה ומתפלגת דומה בין תלמידי בי"ס וסטודנטים. את חלקם הבעיה מלווה לכל אורך חייהם ואצל חלק מדובר בבעיה שהתפתחה עם הזמן.  להפרעה..


איך תגלו אם אתם סובלים מדיכאון וכיצד תתמודדו איתו?

איך תגלו אם אתם סובלים מדיכאון וכיצד תתמודדו איתו? מחקר של חברת לונדבק מגלה שרוב הסובלים מדיכאון מתביישים בזה, עד כדי כך שהם נמנעים מלגשת לרופא ולטפל בו אלא בשלבים מתקדמים שלו במחקר שנערך לאחרונה בקרב 777 נשאלים מרחבי העולם הסובלים מדיכאון ע"י חברת "לונדבק" העולמית, יצרנית "ציפרלקס" לטיפול בדיכאון, נמצא כי 65%..


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 myshrink.co.il כל הזכויות שמורות
אתר פסיכולוגים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הפסיכולוגיה
מחפשים פסיכולוגים באזור מגוריכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם פסיכולוגים מקצועיים ואמינים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!